Haber Detayı
02 Nisan 2017 - Pazar 21:52 Bu haber 1564 kez okundu
 
Maarif Eğitim Kurumları Muratpaşa Kampüsü, Kardeş Okulları Ağırladı
Maarif Eğitim Kurumları Muratpaşa Kampüsü öğretmenleri, kardeşlik duygusunu yaşamak, yaşatmak ve yüceltmek adına hayata geçirdikleri ‘’Kardeş Okullara Destek’’ projesi kapsamında eğitimcilerle bir araya geldi.
Eğitim Haberi
Maarif Eğitim Kurumları Muratpaşa Kampüsü, Kardeş Okulları Ağırladı

Çocuklarda sivil toplum ve sosyal sorumluluk bilincini geliştirerek geleceğin duyarlı bireylerinin yetişmesini sağlamak, okulların ihtiyacı olan desteği vermek ve kardeşlik duygusunu geliştirmek amacıyla düzenlenen ‘’Kardeş Okullara Destek’’ proje toplantısında kardeş okulların ihtiyaçları belirlenerek eğitime farklı boyutlar kazandıracak etkinlik projeleri görüşüldü.

Maarif Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Akif İnci’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya kardeş okulların yöneticileri, müdürleri ve okul aile birlikleri katıldı. Toplantıda projenin sadece maddi bir yardımlaşma projesi olmadığı, çok kültürlü bilgi, deneyim ve görüş paylaşımlarının da yer alacağı projelerden oluştuğu bilgileri aktarıldı.

Ortak bir tema üzerinde yoğunlaşan kardeş okullarla her türlü bilgi, deneyim ve donanımın paylaşılacağının altını çizen Maarif Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Akif İnci; ‘Kardeş Okullara Destek projemiz kapsamında okul yönetimimiz, idarecilerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz arasında kardeşlik duygularının pekişmesi, sosyal, kültürel, sportif etkinliklerde bir araya gelinmesi ile sağlanacak etkileşim ve iletişim ortamının kurulmasını hedefliyoruz’’ dedi.

Maarif Eğitim Kurumları yöneticileri ve öğretmenleri kardeş okul yöneticilerinin ihtiyaçlarını tek tek dinledikten sonra sık sık bir araya geleceklerini belirtip, kahvaltıya katılımlarından dolayı teşekkür ederek programa son verdi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Maarif, Eğitim, Kurumları, Muratpaşa, Kampüsü,, Kardeş, Okulları, Ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı