Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 21:25 Bu haber 1848 kez okundu
 
Manavgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Implant Eğitimi
Geçtiğimiz hafta Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Dt. Güvenç Uz tarafından Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Manavgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (Manavgat ADSM) diş hekimlerine Implant Cerrahisi Uygulamaları hakkında teorik ve uygulamalı eği
Sağlık Haberi
Manavgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Implant Eğitimi

Eğitim hakkında bilgiler veren Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Dt. Güvenç Uz “implant uygulamalarının ana hedefi; implantlar ve bunlardan destek alan implant üstü protezler ile her türlü dişsizliğin ve eksik fonksiyonların giderilmesidir. Bu hedef doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bu eğitimin amacı ise; implant tiplerinin ve uygulama bölgelerinin öğrenilmesi, böylece muhtemel komplikasyonların önüne geçmektir” dedi. Implant’ın, tek diş eksikliği, birden fazla diş eksikliği ve tam dişsizlik durumlarında uygulanabildiğini ifade eden Dr. Dt. Güvenç Uz; “implant; sağlam, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. İmplantlar üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken en doğal yapıyı oluştururlar. Eksik dişlerin tamamlanması sürecinde de, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur. Ayrıca implant tüm protezlere oranla çok daha uzun ömürlü olmasından dolayı da avantajlıdır” dedi. Dr. Dt. Güvenç Uz; normal bir yara iyileşme kapasitesi olan, ağız hijyenini sağlayabilen, yeterli miktarda ya da yeterli miktara ulaştırılabilecek potansiyelde sağlıklı kemik yapısına sahip olan, implant yapımı için sakınca teşkil eden hastalığı bulunmayan herkesin implant tedavisi görebileceğini belirtti.

Manavgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Uzm. Dr. Dt. Ali Tarakcıoğlu, Manavgat ADSM’de 1 Ağustos 2016 tarihinden itibaren implant uygulamasının yapıldığını ve o tarihten itibaren de 89 hastaya 204 adet implant işleminin gerçekleştirildiğini ifade etti. Başhekim Uzm. Dr. Dt. Ali Tarakcıoğlu; “merkezimizde gerçekleştirilen bu eğitime 25 diş hekimi, 1 protetik diş tedavisi uzmanı ve 3 periodontoloji uzmanı olmak üzere toplamda 29 hekim katılmıştır. Düzenlenen eğitiminde de; dental implantlara giriş, implant tedavisinde medikal ve lokal risk faktörlerinin değerlendirilmesi, anamnez, tıbbi onam formu, anatomik yapıların değerlendirilmesi, temel anatomik risk faktörlerinin belirlenmesi, radyolojik planlama, panoramik ve tomografik görüntülerde planlama, sterilizasyon ve implant cerrahisi hazırlığı, kliniğin hazırlanması, cerrahi ekibin hazırlanması, implant cerrahisi ve aşamaları, temel cerrahi prensipler, post-op önlemler, cerrahi sonrası takip, biyolojik ve mekanik komplikasyonlar, erken tanı konularında eğitim verildi” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Manavgat, Ağız, ve, Diş, Sağlığı, Merkezi’nde, Implant, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı