Haber Detayı
16 Ağustos 2021 - Pazartesi 18:09 Bu haber 2253 kez okundu
 
Manavgat Belediyesi’nden 4 Mahalleye Aşevi
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ta yangının önemli ölçüde etkili olduğu mahallelerde insanların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla belediyenin tüm imkanlarını seferber etmeye devam ediyor.
Gündem Haberi
Manavgat Belediyesi’nden 4 Mahalleye Aşevi

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ta yangının önemli ölçüde etkili olduğu mahallelerde insanların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla belediyenin tüm imkanlarını seferber etmeye devam ediyor. Başkan Şükrü Sözen, hayırseverlerin de yardımıyla evleri yanan vatandaşlara her şekilde ulaşmaya çalışıyor. Başkan Şükrü Sözen, yangının en çok zarar verdiği mahallelerden birisi olan Belenobası’nda 4 mahallenin faydalanacağı bir SAHRA MUTFAĞI AŞEVİ kurdurdu.

GÜNDE 500 KİŞİLİK

Manavgat Belediyesi ve Öztiryakiler firması ortaklığı ile kurulan Aşevinde günlük 500 kişinin faydalanacağı miktarda yemek çıkarılmaya başlandı. Yapılan yemekler, Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yangının etkili olduğu Hocalı, Saraçlı, Belenobası ve Gebece mahallelerinde evlerin kapıları çalınmak suretiyle dağıtılıyor. 1 ay boyunca hizmet vereceği belirtilen Sahra Mutfağı’nda ilk gün çıkan mercimek çorbası, taş kebabı, pirinç pilavı, ayran, ekmek ve su dağıtımı yapıldı. Belenobası Merkezdeki mutfaktan vatandaşların gelerek de yemek alabileceği belirtildi. Başkan Sözen de, mutfağın kuruluşu aşamasında yerinde incelemeler yaptı.

VATANDAŞLAR SÖZEN’E TEŞEKKÜR ETTİ

Geçmiş olsun dilekleriyle iletilen yemekleri alan yangınzede vatandaşlar, ince düşüncesi nedeniyle Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e ve ekiplere teşekkür etti. Belenobası Mahallesinde kurduğumuz AŞEVİMİZLE  Belenobası, Saraçlı, Hocalı ve Gebece Mahallelerimizde yangından zarar gören vatandaşlarımızın bir nebze de olsa hayatlarını kolaylaştırdık. Manavgat Belediyesi ekiplerimiz, 4 mahallemizde sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi. Ancak vatandaşlarımız her gün buradaki aşevimizden gelip yemeklerini alabilir. Aşevimizi oluşturmamızda katkı sağlayan Öztiryakiler Firması'na yürekten teşekkür ediyor, bölge halkımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaralarımızı hep birlikte sarmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Manavgat, Belediyesi’nden, 4, Mahalleye, Aşevi,
Yorumlar
Haber Yazılımı