Haber Detayı
25 Ağustos 2021 - Çarşamba 19:49 Bu haber 2026 kez okundu
 
Manavgat Belediyesi Ve Gönüllülerden Bir Kümes Bir Hayat Projesi Sosyal Medyada Buluştular
Büyük yangın felaketi sonrasında yanan ahır, ağıl ve kümeslerin yerlerine yenilerini inşa etmek amacıyla bir sosyal medya sayfası üzerinden “Bir Kümes Bir Hayat” projesi başlatan yardımseverler, Manavgat’ta buluştu.
Gündem Haberi
Manavgat Belediyesi Ve Gönüllülerden Bir Kümes Bir Hayat Projesi Sosyal Medyada Buluştular

Büyük yangın felaketi sonrasında yanan ahır, ağıl ve kümeslerin yerlerine yenilerini inşa etmek amacıyla bir sosyal medya sayfası üzerinden “Bir Kümes Bir Hayat” projesi başlatan yardımseverler, Manavgat’ta buluştu.  Türkiye’nin İstanbul, İzmir, Mersin, Kocaeli gibi kentlerinden gelen ve aralarında mimar, iç mimar, endüstriyel tasarımcı, satış danışmanı, insan kaynakları uzmanı, etkinlik koordinatörü gibi değişik meslek gruplarından kişilerin bulunduğu gönüllüler, Manavgat Belediyesi ile de işbirliği yaparak Belenobası Mahallesi Sığırcılar Mevki’nde ahır, ağıl ve kümes gibi yapıları inşa etmeye başladı.

4 ADET AHIR YAPTILAR

Genç Mimar Yasemin Aydan’ın başını çektiği grup, Manavgat’ın yangın geçirmiş köylerinde inşa çalışmalarını sıcak havaya ve zorlu şartlara rağmen yürütüyor. Belki de hayatlarında hiç mala tutmamış, şantiyede çalışmamış, duvar örmemiş olan gönüllüler Yasemin Aydan, Canan Yüksel, Rabia Çakırtekin, Dilan Çetin, Hüseyin Güçlü, Beyza Bozkurt ve Ezgi Ece Gür, ev sahipleri ve Manavgat Belediyesi’nin de yardımıyla 4 adet ahırı 2 gün içerisinde yaptı. Çatı kısımları Manavgat Belediyesi tarafından inşa edilen ahırlara önümüzdeki günlerde hayvanların yerleştirileceği belirtildi. Gönüllü olarak çalışmayı yürüten ekibe Türkiye’nin dört bir yanından da inşaat malzemesi sağlanması amacıyla yardımların geldiği belirtildi.

BAŞKAN SÖZEN;  “ÇOK ANLAMLI BİR ÇALIŞMA”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de gönüllü olarak çalışan ekibe ziyarette bulundu. Gönüllü ekibe emekleri için teşekkür eden Başkan Şükrü Sözen, her türlü desteğin belediye tarafından verileceğini söyledi. Gönüllülere baklava da ikram eden Başkan Şükrü Sözen, “Büyük yangın felaketi sonrasında sosyal medya üzerinden başlattıkları “Bir Kümes Bir Hayat” kampanyasıyla Türkiye’nin dört bir yanından Manavgat’ımıza gelen yardımseverlerimizle birlikte yanan ahır, ağıl ve kümesleri tekrar inşa ederek hayvanlarımıza yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. Sıcağa ve zorlu şartlara rağmen, köylerimizde çalışan gönüllü arkadaşlarımıza katkıları nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum.

Böylesine zor bir zamanda yanımızda olmaları çok anlamlı. Onların sayesinde evleri, ahırları yanan vatandaşlarımıza umut oluyoruz” dedi.

YASEMİN AYDAN, “YARDIMLARLA DEVAM EDECEĞİZ”

Gönüllü Mimar Yasemin Aydan, “Manavgat halkına bir yerden dokunmak istedik. Tekrar hayvancılık ve tarıma halkın devam etmesi için bir yerlerden dokunmak istedik. Mağazamın sosyal medya hesabından kampanyayı başlattık. Başından beri vakıf dernek olmadığımız için desteklerimizi ayni olarak aldık. Kimi mala aldı, kimi mama bağışladı. Desteklerle buraya geldik. 6 kadın ve 1 erkekle burada buluştuk. O kadar kişiyle ilk etapta 4 ahır yaptık. Herkes bu gibi dokunuşlar yapsa köylümüze ve hayvancılığın gelişimine katkı yapabiliriz. Ve bağışçılarımızdan da bims, çimento, kum, sac gibi malzemeler bağışlamalarını rica ediyorum. Manavgat Belediyesi’ne gönüllü ekibimize vermiş olduğu destek için teşekkür ediyorum.  Çatılarımızı belediye tamamladı. Gerçekten gönül birliğiyle bir araya gelmiş olan insanların yaptığı bir çalışma inşallah devamı gerçekleşir. 8 ahırı tamamlamayı planlıyoruz” dedi. Yeni ahırlarına gönüllü ekip sayesinde kavuşan Yusuf Coşar ve Mahmut Kaçar isimli vatandaşlar da hayvanlarına yeni yaşam alanları yaratıldığı için gönüllülere ve Manavgat Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Manavgat, Belediyesi, Ve, Gönüllülerden, Bir, Kümes, Bir, Hayat, Projesi, Sosyal, Medyada, Buluştular,
Yorumlar
Haber Yazılımı