Haber Detayı
01 Nisan 2017 - Cumartesi 23:17 Bu haber 970 kez okundu
 
Manavgat Side Destinasyonuna Ukrayna’da Yoğun İlgi
Ekonomi Haberi
Manavgat Side Destinasyonuna Ukrayna’da Yoğun İlgi

MATSO tarafından Manavgat Side destinasyonunu tanıtmak amacıyla Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleşen 23. Uluslararası Ukrayna Turizm ve Seyahat Fuarı’nda MATSO tarafından standın ilgi görmesi yüzleri güldürdü.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından ilçenin tanıtımına katkı yaparak farklı pazarlardan turist çekmek amacıyla yurt içi ve yurt dışındaki fuarlara kurumsal olarak katılım sağlanarak stant açılıyor. MATSO 29-31 Mart 2017 Ukrayna’nın başkenti Kiev’de UITT-23. Ukrayna Turizm ve Seyahat Fuarı’nda stant açarak Manavgat – Side destinasyonunu tanıttı. Fuar da MATSO’nun Manavgat-Side destinasyonu çok sayıda tatilciyi, tur acentelerini ve turizm profesyonellerini ağırladı.  Fuar boyunca MATSO personeli ziyaretçilere Manavgat’ı tanıtan neşeli haritalar, tanıtım kitapçıkları, broşür ve tanıtım CD’leri hediye etti.   Manavgat-Side standını tur acenteleri yetkileri, tatilciler ziyaret etti.

Ukrayna’dan gelen turist sayısında 2. Kat artış bekliyoruz

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, fuar boyunca Manavgat / Side destinasyonunu güzel bir şekilde tanıttıklarını belirterek fuardan umutlu döndüklerini söyledi.  Fuarda Manavgat –Side destinasyonun yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Boztaş, “Ukrayna pazarından yüzde 50'den fazla bir artış bekliyoruz.  Geçtiğimiz yıl Ukrayna’dan 573 bin civarında turist gelmişti. Bu yıl bu rakamın 2. Katın üzerinde artmasını bekliyoruz. ” dedi.

Ukrayna ile pasaportsuz girişler için Bakan Çavuşoğlu’na teşekkür

Türkiye ile Ukrayna arasında pasaportsuz seyahat uygulaması nedeniyle bölgeye gelen Ukraynalı turistin artmasındaki katkıya değinen Boztaş, bu anlaşma nedeniyle Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür etti. Boztaş, “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu veUkraynalı mevkidaşı  Pavlo Klimkin arasında imzalanan ve Türkiye ile Ukrayna arasında pasaportsuz seyahat uygulaması nedeniyle bölgemize ve Türk turizmine büyük katkı sağlayacaktır. Bu antlaşma ile Ukrayna vatandaşları ülkemize pasaportsuz olarak tatile gelebilecekler. Ukrayna’dan ülkemize turistler kimleri ile giriş yapabileceklerdir. Buda ülkemizde ve bölgemizde Ukraynalı turist sayısının artmasına katkısını artıracaktır” dedi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Manavgat, Side, Destinasyonuna, Ukrayna’da, Yoğun, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı