Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 21:23 Bu haber 1238 kez okundu
 
MATSO’da İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Mesleki Yeterlilik Sınavı Düzenledi
MATSO, TOBB Mesleki ve Belgelendirme Merkezleri (Meybem) A.Ş. işbirliğinde İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Sınavlarının ikincisi düzenledi.
Ekonomi Haberi
MATSO’da İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Mesleki Yeterlilik Sınavı Düzenledi

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO),Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki ve Belgelendirme Merkezleri (Meybem) A.Ş. işbirliğinde İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Sınavları düzenledi. MATSO’da ikincisi gerçekleştirilen sınavda toplam 10 aday İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Mesleki Yeterlilik belgesi almak için teorik ve pratik sınavlara tabi tutuldu.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, 3 Şubat 2018 tarihli ve 30331 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Yönetmeliği, 8 Eylül Cumartesi 2018 tarih ve 30529 sayılı Resmi Gazete ile değiştirildiğini hatırlatarak bu kapsamda Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Sorumlusu Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı’nı TOBB MeybemA.Ş. ile gerçekleştirdiklerini söyledi.  2 sınavın ardından başarılı olanlara mesleki yeterlilik belgelerinin verileceğini kaydeden Boztaş, “Üyelerimiz işlemlerinizi noterde bu yetki belgesi ile gerçekleştirecek. İlerleyen süreçte belgesi olmayanlar işlemlerini yapamayacak. Yeni işletme açacak olan ve bu belgesi olmayanlara belediye tarafından işletme ruhsatı verilmeyecek. Bu belge yerine hiçbir belgenin geçerliliği yok” diye konuştu

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: MATSO’da, İkinci, El, Motorlu, Kara, Taşıtları, Mesleki, Yeterlilik, Sınavı, Düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı