Haber Detayı
19 Eylül 2020 - Cumartesi 13:24 Bu haber 2001 kez okundu
 
Mehmet Güler’den Gaziler Günü Mesajı
Çin İşadamları Derneği ve Eskişehir Kültür Sanat ve Sosyal Hizmetler Yardımlaşma Derneği (ES26DER) başkanı Mehmet Güler, “19 Eylül Gaziler Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Asayiş Haberi
Mehmet Güler’den Gaziler Günü Mesajı

Çin İşadamları Derneği ve Eskişehir Kültür Sanat ve Sosyal Hizmetler Yardımlaşma Derneği (ES26DER) başkanı Mehmet Güler, “19 Eylül Gaziler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Çin İşadamları Derneği ve Eskişehir Kültür Sanat ve Sosyal Hizmetler Yardımlaşma Derneği (ES26DER) başkanı Mehmet Güler mesajında, hiçbir dünyevi kıymetle ölçülemeyecek değerde ve önemde olan gazilerin, milletin engin sahiplenişiyle her zaman ayrıcalıklı ve soylu özelliklerini muhafaza ettiklerini söyledi. Çin İşadamları Derneği ve Eskişehir Kültür Sanat ve Sosyal Hizmetler Yardımlaşma Derneği (ES26DER) başkanı Mehmet Güler, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Çok yüksek bir milli şuurun tavır ve davranış olarak somutlaştığı gazilerimiz, dağımızda, ovamızda, taşımızda, toprağımızda ve her türlü milli değerimizde gözü olanlara hiç unutamayacakları acı dersler vermişlerdir. Vatanımızın selameti, milletimizin bağımsızlığı ve aziz varlığının devamlılığı uğruna; üzerlerine düşen her sorumluluğun gereğini sonucu ne olursa olsun yapmış olan gazilerimizi sadece bu günle hatırlamak elbette doğru ve yerinde olmayacaktır.

Bu itibarla, geçmişteki mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan vatan sevdalılarını, yılın her anında ve gününde, saygı, minnet ve şükranla anmak en başta gelen milli ve manevi bir görevdir. İftihar edilecek bir fedakârlıkla, yaşadığımız topraklara göz dikmiş hainlere aman vermeyen, canlarından dahi vazgeçmeyi göze almış olan gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Şehitlik mertebesine ve gazilik unvanına ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkürün, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkarak ve üzerimize düşen görevlerimizi en iyi şekilde yaparak hizmet etmek olduğuna inanıyoruz.

Aziz şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimize ve malüllerine karşı her zaman şükran borcu içerisinde, sevgi, ilgi ve hizmet anlayışında olduğumuzu belirtiyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizin aziz ruhlarının şad olması dileğiyle, şerefli hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, yaşayan değerli gazilerimize sağlık, esenlik dolu uzun bir ömür temennisiyle, sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Mehmet, Güler’den, Gaziler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı