Haber Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 20:51 Bu haber 3864 kez okundu
 
Mimar Sebahat Çevik. Konyaaltı Belediye Başkan A.Adaylığı Açıkladı
Politika Haberi
Mimar Sebahat Çevik. Konyaaltı Belediye Başkan A.Adaylığı Açıkladı

Değerli İlçe Başkanım, ilçe yönetim kurulu üyelerim, kadın kolları başkanım ve yönetim kurulu üyelerim, gençlik kolları başkanım ve yönetim kurulu üyelerim, mahalle temsilcilerim, delegelerim, partimizin kıymetli üyeleri, Sivil toplum örgütünün değerli temsilcileri, kıymetli Konyaaltı sakinleri, basınımızın değerli temsilcileri, dostlarım, arkadaşlarım hoş geldiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin aydınlık çatısı altında, sizlerin önünde Konyaaltı Belediye Başkanlığı için aday adaylığımı açıklamaktan onur ve mutluluk duyuyorum.

Bu bir açıklama değil bir sözleşmedir.

Siyasetin kısırdöngüsünden sıkılmış, gelecek hayalleri kıstırılmış, beklentileri tam karşılanmamış halkımızla bir sözleşmedir. Müthiş bir Konyaaltı kenti isteyen, sorunların yaşanmadan önce önlendiği bir uygar yaşam arzulayan, her arandığında karşısında hızlı çözüm bulmak isteyen Konyaaltılı kardeşlerimle bir sözleşmedir.

Bu sözleşme aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partimizledir. Partimizi yükseltmek, örnek sosyal demokrat belediyeciliğin ne demek olduğunu kanıtlamak ve dünya görüşümüzü uygulamalarla hayata geçirerek halkın hayallerini diriltmek üzere yapılan bir sözleşmedir.

Bu, esasında vatanımıza ve bayrağımıza karşı verilmiş ebedi sözün daha büyük projelerle sürdürülmesi gayretidir. Bu, aslında bu güzel ülkeyi bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e ve tüm kurucularımıza olan borcumuzu biraz daha ödeme gayretidir. Daha çok çalışarak onlara ve bu ülkeye layık olma gayretidir.

30 yıllık mimarlık hayatım, 10 yıllık Belediye yöneticiliğimle, teknokrat ve bürokrat birikimlerimle tam liyakatimle Konyaaltı Belediye Başkanlığına adayım.

Akdeniz Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığı, Antalya Büyük Şehir Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Manavgat Belediyesi Başkan Yardımcılığımda yüzlerce şehircilik ve sosyal-kültürel projelerimle dokunduğum insan ve kent hayatından edindiğim deneyimlerimle geliyorum. Konyaaltı için harika işler yapabileceğime tam güvenle geliyorum. Daha önce yaptıklarımı yapacaklarımın teminatı olarak göstererek geliyorum. Boş sözlerle değil programla, işle geliyorum.

Harcı âlem siyasi söylemlerle değil profesyonel bir liyakatle ürettiğimiz özgün projelerle geliyorum.

Bu, gelir geçer bir heves değil bir idealdir. Yılların belediyecisi olarak bir okul gibi hazırlandığım Başkanlık idealinin zamanı geldiği için geliyorum. Siyaseten iş aranılan insan olduğum için değil, bu işi tam hakkıyla yapabilecek liyakatte olduğum için geliyorum.

Genel Merkezimiz ve yerel yönetimimizden gördüğüm yaygın teveccüh ve aldığım güçle, destekle geliyorum. Halktan bulduğum sevgili karşılıktan aldığım cesaretle geliyorum. Bir belediyeyi her kısmıyla mükemmel bir şekilde yönetebileceğime ve Konyaaltı halkına muhteşem bir kent hayatı ve gelecek sunacağıma inançla geliyorum.

 

Size söz veriyorum

Alışılmış klasik belediyecilik değil, yenilikçi, akıllı örgütlenmeyi hedefleyen yeniçağın belediyecilik anlayışını, yeni nesil belediyeciliği gerçekleştireceğime söz veriyorum…

Hiçbir ayrım yapmadan tüm yurttaşlarımızın sorunlarının çözümünde dinamik ve aktif bir eylem planı uygulayacağıma söz veriyorum…

Konyaaltı’nı ayrıcalıklı bir yıldız yapan kültürel ve doğal değerleriyle birlikte koruyup ruhuna uygun projelerimizle şimdiden yarına hazırlayacağımıza söz veriyorum.

Yaya öncelikli akıllı ulaşım, ihtiyacı olanlara sağlık ve eğitim desteği ve desteklenmiş ve organize edilmiş ticaret aksları ile belediyecilikteki yeni trendleri uygulamak için geliyorum….

İl ve ilçe örgütümüzle birlikte çalışmaya ve önceliklerin tespitinde ve çözümünde birlikte hareket etmeye söz veriyorum.

Kimse kendini yalnız hmeyecek. Kimse çaresizliğiyle baş başa kalmayacak. Konyaaltı Belediyesi uyumaksızın halkı için çalışacak.

Konyaaltı için hazırladığımız yüzlerce projenin bir kısmı şunlardır:

Akıllı Şehir Geliştirme ve Uygulama Merkezi açarak kamu kullanımını öncelleyen ve kentin tüm unsurlarını bir ortak bilgi ağında ilişki içinde buluşturan çağdaş uygulamaları hayata geçireceğiz

Belediye örgütünü, onun sahibi olan halkla organik bir paydaşlık modeliyle birlikte yöneteceğiz Genç Belediye isimli, doğrudan yönetime etki eden bir gençlik komitesi kuracağız.

İnovasyon Merkezi kuracağız.

Zamanın ruhuna ve yeni nesillerin ihtiyaçlarına uygun, insan odaklı sosyal belediyecilik yapacağız.

Halkla, kurumlarla ve iş dünyasıyla güçlü Paydaşlık Merkezi kuracağız.

Tarihsel ve kültürel değerleri koruyacak ve kullanma-koruma dengesinde halkın yararına sunacağız.

Sinan Değirmeni, Doyran Koruluğu, Roma Hamamı, Olbia Kanyonu, Geyikbayırı Kayalıkları ve Trebenna-Çağlarca ve Feslikan Yaylası gibi alanlarda turizm ve sosyal odaklı özgün projelerle turizmi kırsala da yayacağız.

Turizm Destek Masası kurarak turizm kalkındırma-geliştirme projeleriyle yeni cazip destinasyonlar üreterek sürdürülebilir turizmi ve ekonomisini sahilde ve kırsalda yeniden düzenleyeceğiz.

Doğa, Ekolojik değerler, İleri çevre uygulamalarıyla dünyanın çevre trendlerini yakalayacağız.

Hayvan Bakım ve Koruma Evi faaliyetleri içinde, su-yiyecek otomatlarını tüm Konyaaltı’nın uygun yerlerine yerleştireceğiz.

Kadınları sosyal ve ticari hayata çekecek ve üretime katacak bir Kadın Merkezi ve Kooperatifi kuracağız. (Bey Dağları Kadınları)

Gençler için Teknoloji ve Madde Bağımlılığı önleme merkezleri açacağız.

Emekli yurttaşlarımız için İkinci Bahar adıyla aktif eğitmen olacakları bir Deneyim Aktarma Merkezi kuracak, bu merkezde Fizyospor olanakları da sunacağız.

Akdeniz Müzesi ve Konyaaltı Kültür-Sanat Merkezi ile Konyaaltı’na simge olacak anıtsal bir müzeyle dünya çapında etkinlik merkezi yapacağız.

Konyaaltı’nı festivaller ve sanat şehri olarak yeni bir uluslararası markaya dönüştüreceğiz.

Sanatla güçlendirilmiş Konsept Cadde ve Sokaklarla kent hayatına renk ve hareket getireceğiz.

Kozmopolit toplumsal yapılar arasında kültür ve düşünce birliği sağlamak, halkı ideal ülküler etrafında toplamak, kırsal ile kent arasındaki ayrımı ortadan kaldırmak üzere semtlere Halkevleri kuracağız.

Dünya standartlarında tam engelsiz şehri yaratacağız.

Sağlıklı toplumun temeli ailedir: Aile Sağlığı ve Psikolojik Destek Merkezi kuracağız.

Talana, yağmaya karşı keskin önlemler alacak ve oluşan rantı halka ve kamu kullanımına aktaracağız.

Özel sektör ve devletle güçlü işbirlikleri kurarak halka hizmeti yükselteceğiz.

Esnafın ve iş adamlarının Belediye sorumluluğunda olan sorunlarına acil çözüm bulacak ve hızlı destek organizasyonu yaparak ticari hayatın önünü açacağız.

Büyük projeler için kamu kaynaklarının ötesinde uluslararası kaynaklar bulacak ve yerli ve yabancı yatırımcıları bölgeye yönlendirecek, istihdam ve ekonomiye katkı vereceğiz.

Yukarıda bir kısmını özetlediğim örneklerde olduğu gibi hazırladığımız yüzlerce özgün ve parlak projelerimizin felsefesi tamamen halkın farkında olduğu ya da olmadığı, günlük hayatında ve gelecekte karşılaşacakları ihtiyaçlarını zamanında çözmeye daha da önemlisi problemin oluşmasına önlem almaya yöneliktir; İnsan odaklı sosyal demokrat felsefedir. Ayrımsız ve eşitlikçi biçimde tüm vatandaşlara bir yükseliş yaşatma hedeflidir: Her türlü hazırız: Uygulamaya Geliyoruz. Konyaaltı geleceği bugünden yaşayacak.

Tüm profesyonel birikimim, planlı çalışma alışkanlığım, ekip yönetme becerim ve en önemlisi insan odaklı çalışma alışkanlığımla söz veriyorum: Konyaaltı gelecek zamanı şimdiden yaşayacak.

Beni destekleyen partimi ve halkımı asla mahcup etmeyeceğime dair söz veriyorum.  Diğer aday adayı arkadaşlarıma başarılar dilerken, her kim Konyaaltı’na aday olarak seçilirse onu destekleyeceğime ve hangi arkadaşımız Büyük Şehir Adayı seçilirse onu destekleyip onunla güç birliği içinde çalışacağıma, Cumhuriyet Halk Partimizi birlikte yükselteceğimize söz veriyorum.

1800 yıl önce Perge’nin Belediye Başkanı olan Plancia Magna’dan sonra Antalya’da bir kadın ilk kez başkan olacak. Perge gibi Konyaaltı da altın çağını yaşayacak. Kente kadın farkı değecek.

Ben bir eşim, anneyim, mimarım, bürokratım, proje insanıyım, uygulamacıyım, iyi bir yurttaşım, iyi bir kentliyim, Antalya ve Manavgat’ın her yerinde eseri olan, yollar, bulvarlar, köprüler, yurtlar, parklar, müzeler ve sayısız sosyal-kültürel-sanatsal projeler yapmış, Antalya’nın kadınına, erkeğine, çocuğuna, gencine, askerine, gelinine, işçisine tüm halkına her konuda hizmet etmiş ve Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını hizmetler ve yatırımlarla Antalya’nın her yerine götürmüş olan deneyimli bir belediyeciyim. Emaneti şansa bırakmıyorsunuz: Gücü ve yetenekleri kanıtlanmış profesyonel ellere bırakıyorsunuz: Başkanlık fırsatı verdiğinize asla pişman olmayacaksınız.

Bu açıklamayı birlikte yapma güzelliğini lütfettiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. Bugüne dek hem merkezden hem de Antalya ve Konyaaltı’ndan gördüğüm teveccüh, bize mutluluk ve güç vermiştir. Adaylığım açıklandığında bambaşka bir Belediye dünyasıyla, dünyanın yükselen yeni belediyecilik anlayışıyla tanışacağınıza söz veriyorum. Yarınlar kesinlikle bizim olacak ve hep birlikte gönül ve güç birlikteliğinde çok daha güzel günler yaşayacağız.

Gelecek geliyor.

Konyaaltı’nın Geleceği Geliyor.

Hep birlikte şahane bir Konyaaltı Zamanı yaşayacağız.

Sözlerime son verirken başta başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum.

Bu seçimlerin, Partimiz ve halkımız için zaferle donatılmış bir milat olmasını dilerken, Merkez, İl ve İlçe örgütümüzün saygın yöneticilerini ve siz sevgili partililerimizi sevgili dostlarımı arkadaşlarımı bana güç veren sizleri …

Sevgi ve saygılarımla gönül dolusu selamlıyorum.

 Ve Merhaba Konyaaltı diyorum…

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Mimar, Sebahat, Çevik., Konyaaltı, Belediye, Başkan, A.Adaylığı, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı