Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 23:41 Bu haber 1450 kez okundu
 
Muratpaşa Belediyesi’nden Özel Çocuklara Teknosınıf
Muratpaşa Belediyesi, Adalya Vakfı Engelsiz Kafe, Vostalya ve motosiklet grubu; 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nde özel bir etkinliğe imza atıyor.
Eğitim Haberi
Muratpaşa Belediyesi’nden Özel Çocuklara Teknosınıf

Otizm Farkındalık Festivali ve Kortejinin ardından Ramazan-Hatice Savaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde kurulan teknosınıflar hizmete açılacak.

2 Nisan Pazar günü Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de, 3. Otizm Farkındalık Festivali ve Korteji düzenlenecek. Muratpaşa Belediyesi, Adalya Vakfı, Vostalya ve motosiklet grubunca düzenlenecek Otizm Farkındalık Festivali, Engelsiz Kafe’de; 15.00’de başlayacak.  Eğlence programının ardından wolkswagen otomobil ve motosikletlerle sevgi korteji düzenlenecek. Saat 17.00’de Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’den başlayacak olan sevgi korteji, Şirinyalı Mahallesi’ndeki Ramazan-Hatice Savaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde tamamlanacak.

Ramazan-Hatice Savaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde; Muratpaşa Belediyesi, Adalya Vakfı Engelsiz Kafe, Vostalya ve motosiklet grubunca oluşturulan, otistik çocukların eğitimine katkı sağlayacak tablet ve oyun konsulu gibi elektronik cihazların bulunduğu teknoloji sınıfları hizmete açılacak.

Herkesi, Otizm Farkındalık Festivali’ne katılmaya davet eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Birlikte; otizmle ilgili yaşanan sorunlara dikkat çekmek için Otizm Farkındalık Festivali ve Korteji’ni düzenliyoruz. Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Adalya Vakfı Engelsiz Kafe, Vostalya ve motosiklet grubu ile dayanışma halinde Ramazan-Hatice Savaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde, teknosınıf oluşturuyoruz. Teknosınıfın çocuklarımızın, bireylerimizin kişisel gelişimine katkı sunmasını istiyoruz. Dayanışma için olduğumuz tüm kurum ve kuruluşlara, gönüllülerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Muratpaşa, Belediyesi’nden, Özel, Çocuklara, Teknosınıf,
Yorumlar
Haber Yazılımı