Haber Detayı
02 Nisan 2017 - Pazar 21:37 Bu haber 985 kez okundu
 
Muratpaşa’dan Milyonluk İhale
Çok Amaçlı Gösteri Merkezi ve Opera için işlem tamam
Ekonomi Haberi
Muratpaşa’dan Milyonluk İhale

Muratpaşa Belediyesi’nin Yeşilbahçe Mahallesi'nde inşa edeceği 'Çok Amaçlı Gösteri Merkezi' ihalesi sonuçlandı. Yaklaşık maliyeti 24 milyon 485 bin TL olarak belirlenen ve 12 firmanın katıldığı ihalenin kazananı 17 milyon 849 bin TL’lik teklifiyle Inprodek İnşaat firması oldu

Muratpaşa Belediyesi'nin Mimarlar Odası Antalya Şubesi'yle düzenlendiği yarışmayla projesini belirlediği Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye ve Sahnesi'nin yapımı ihalesi tamamlandı.

Açık ihale usulüyle gerçekleştirilen ihalede merkezin yaklaşık maliyeti 20 milyon 485 bin TL olarak açıklanırken ihaleye 12 firma teklif sundu. 10 firmanın teklifinin geçerli olduğu ihaleyi 17 milyon 849 bin TL’lik teklifiyle aynı zamanda en düşük teklifin de sahibi olan Inprodek İnşaat firması kazandı.

Firmayla sözleşme imzalanırken ihale şartnamesine göre çok amaçlı gösteri merkezi 360 gün içinde tamamlanacak.

Toplam 5 bin 420 metrekare inşaat alanına sahip Çok Amaçlı Gösteri Merkezi ve Opera ve Tiyatro İşliği, Yeşilbahçe Mahallesi'nde iki ana yaya ve taşıt aksı 1450'inci Sokak, Çınarlı Caddesi kesişiminde yer alıyor.

Bu haliyle merkez iki geçiş arasında adeta köprü görevi görürken projede fuayenin, atölye ve prova salonlarını konumlandırılması kent sakinleri ile salon kullanıcılarını buluşturması projenin en özgün yanı olarak ön plana çıkıyor. Zemin katta 479, balkon ve 1'in katta 179 kişi olmak üzere 658 kişilik seyirci kapasiteli salonlara sahip merkezde ayrıca otopark, enstrüman ve sahne depoları, orkestra, prova, aksesuar, yönetim odaları, kulis, atölye, fuaye-sergi salonu, sanat sokağı ve sosyal etkinlik terası da yer alıyor.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Muratpaşa’dan, Milyonluk, İhale,
Yorumlar
Haber Yazılımı