Haber Detayı
17 Kasım 2021 - Çarşamba 19:33 Bu haber 3053 kez okundu
 
Niyazi Özçelik’ten Rakiplerine Gövde Gösterisi
Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Tarafından Düzenlenen ‘Birlik Beraberlik Ve İstişare Toplantısı’ Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti.
Asayiş Haberi
Niyazi Özçelik’ten Rakiplerine Gövde Gösterisi

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Tarafından Düzenlenen  ‘Birlik Beraberlik Ve İstişare Toplantısı’ Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik’in konuşmasında; “Güçlü Esnaf Güçlü Oda Sloganı İle Çıktığımız Yolda Emin Adımlarla İlerliyoruz!

Göreve başlamadan önce, hiçbir esnaf kardeşimizi ötekileştirmeyeceğimize söz vermiştik. Kardeşliğimizi, birliğimizi, dirliğimizi koruyacağız demiştik. Geride bıraktığımız iki yıllık süreçte tek bir esnaf kardeşimizi odamızdan yüzüstü döndürmedik. Odamızın kapılarını, sonuna kadar açtık.

Dününü unutanlar geleceğine yön veremezler.

Yaptıklarımıza geçmeden önce nasıl bir oda aldık, bugün neredeyiz hep birlikte hatırlayalım.

Şüphe neredeyse gerçek oradadır. Emniyet güçleri tarafından yapılan ve aylarca süren takip üzerine esnafın üzerinde dönen karanlık oyunlar gün yüzüne çıktı. Oda tarihimizde görülmemiş şekilde yapılan kirli pazarlıklar gözler önüne serildi.

Esnafın alın teri yok edilirken, kuldan utanmamışlar, Allah'tan korkmamışlar. Utanmamışlar ki yarım bıraktığımız işi tamamlamaya geliyoruz diye yeniden utanmadan hazırlık yapıyorlar.

Tüm bu kirli süreç üzerinden tam iki yıl geçti. Görevi teslim aldığımızda artık odanın kasası tam takı kuru bakır sözünü hatırlatıyordu.

Borç edebiyatı yapmadık ve yaptığımız planlamalar ile artık odamız sürdürebilir mali yapı içerisindedir. Geliri gideri dengelenmiş ve artan bütçesini esnafına hizmet olarak sunan bir mali yapıya sahibiz.

Çok önemli işlere imzalar attık kısa süre içinde...

Esnafımızın en önemli sorunu olan korsana dur dedik. Artık bundan sonra 3000 cc altında hiçbir araç çeşitli isimler altında taşımacılık yapamayacak

Az öncede bahsettiğimiz gibi mali yapımız güçlendirdik ve kademe bölümümüzü odamızda kurarak, kendi imalatımız olan duruklarımızı yaptık. Tam 84 adet durağımızı tadilat yaparken, 37 adet yeni durak yaptık.

Ve biz bu kısa süre içerisinde pandemi şartlarında çalışırken, tüm duraklarımızın dezenfektan çalışmalarını aralıksız sürdürdük. Hala da çalışmalarımız devam etmektedir.

Pandemi sürecinde sokağa çıkamayan 65 yaş üstü esnafımızı unutmadık. Kapı kapı dolaşarak ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. İhtiyacı olan büyüklerimizin acil ihtiyaçlarını gidermeleri için yardım paketlerini teslim ettik.

Yine bu süreçte esnafımızın sağlık taraması için taksi ve nakliye duraklarımıza doktor gönderdik.  Pandemi sürecinde esnafımızın sorunlarını daha hızlı çözebilmek adına belediye başkanlarımız ile birlikte duraklarımıza ziyaretler gerçekleştirdik.

Türkiye’de ilk defa Antalya'da nöbetçi taksi uygulamasını gerçekleştirdik. Esnafımızın bu zor süreçte takdire şayan işlere imza attı. Bir kez daha siz değerli esnaflarımıza teşekkür ediyorum.

Valilikten aldığımız izin ile araçlarımıza pandemi sürecinde tam kapasite iznini aldık. Çünkü biz üzerimizde sorumluluğun yükünü biliyoruz.

Söz namustur değerli esnaf kardeşlerim. Ben Niyazi Özçelik olarak tutamayacağım hiçbir sözü vermem. Söz verdiğimiz gibi T plaka değerinin üzerine değer kattık. Bugün Türkiye'nin en yüksek illeri arasında Antalya'nın T plakası da yerini almıştır.

Her zaman söylediğim gibi esnafımızın alın teri kutsaldır. Esnafımızın cebinden çıkacak 1 TL bile önemlidir. Taksimetre bayiliğini odamızın üzerine alarak Türkiye'de en ucuz taksimetre ayar bedelini biz yaptık.

ESNAFIN SORUNUNU ESNAF ANLAR düsturu ile söz verdiğimiz gibi iki defa zam aldık. Ucuz akaryakıt anlaşmaları yaptık.

Tüm bu çalışmalarımız Federasyon toplantısında 30 büyük ilde örnek oldu... Bu gurur hepimizindir...

Tüm esnaflarımızın yanında olduk... Sorunları tek tek belirledik. Tek tek çözüme kavuşturduk. Kamyoncu esnafımızın takograf sorununu çözmek için yanında olduk.

Yine nakliyeci esnafımızın plaka tahsisi için mücadelemiz sürmektedir. Nakliyeci esnafımızda hak ettiğinin fazlasını alacaktır.

En önemli sorunlar arasında yer alan 65 yaş sınırı olan SRC belgesinde yaptığımız görüşmeler ve yazışmalar sonucunda yaş sınırı 69 olmuştur. Esnafımıza hayırlı olsun.

Taksici ve nakliyeci esnafımızı duraklarında ziyaret ettik ve bu ziyaretlerden aldığımız talepleri devletimizin en üst makamlarına taşıyarak sorunları çözdük. Bu kapsamda bize destek veren tüm devlet büyüklerimize bir kez daha sizlerin adına teşekkür ediyorum.

İki yılık hizmet süremizde Basit usul Muhasebe birimimizde herhangi bir zam ücreti uygulanmamıştır. Kaynakları yerinde kullandığınız zaman esnafa hizmet zaten ulaşıyor. Söz verdiğimiz gibi esnafın bir lirası önemlidir... Allah bize haram lokma yedirmesin. Biz atalarımızdan böyle öğrendik.

Üyelerimizin yararına olsun diye hastane ve özel okullar ile anlaşmalar yaparak esnafa özel indirimler sağladık.

Aslan yattığı yerden belli olur düsturu ile düğün salonumuzu baştan aşağı yeniledik ve çevre düzenlememizi odamıza yakışır şekilde yaptık...

Üyelerimize maliyetine düğünler yaptık...

Kurtarıcı hizmetimiz ayrım yapmadan 7/24 tüm esnafımıza hizmet verdi...

Tüm bu anlattıklarımızı iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde ve pandemi şartlarında gerçekleştirdik... Artık önümüzde yeni bir süreç var... Bu süreçte esnafımız hak ettiğinin daha fazlasını alacak... Esnafımız enflasyona yenilmeyecek... Esnafımız odasını her daim yanında bulacak... Genel sekterinden çekicisine varana kadar, 7/24 herkesin telefonu açık olacak... Esnafın odası esnafın zor günlerinde yanında olan bir baba gibidir...

Bu sorumlulukla çalışmalarımız devam edecektir.

Gözüyle görmediği Allah'ı sevmeyen insanlar, gözüyle gördüğü esnaf kardeşini sevemez zaten...

Çünkü esnafı kardeşi gibi gören, esnafını seven insan kuldan utanır, Allah'tan korkar.

Yolumuz açık, kazancımız bol olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Niyazi, Özçelik’ten, Rakiplerine, Gövde, Gösterisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı