Haber Detayı
03 Haziran 2021 - Perşembe 20:39 Bu haber 2006 kez okundu
 
Organize Sanayi Bölgesi’nde 16 Büyüme
Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Haziran ayı toplantısına katılan Vali Ersin Yazıcı, toplantı öncesi ve sonrasında Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan firmaları ziyaret etti.
Asayiş Haberi
Organize Sanayi Bölgesi’nde 16 Büyüme

Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Haziran ayı toplantısına katılan Vali Ersin Yazıcı, toplantı öncesi ve sonrasında Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan firmaları ziyaret etti.

Haziran ayı Müteşebbis Heyeti toplantısı için Organize Sanayi Bölgesine gelen Vali Yazıcı, toplantı öncesinde,1999 yılından bu yana ticari hayatını sürdüren Seçil Bayrak firmasını ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Vali Yazıcı; Organize Sanayi Bölgesindeki firmalarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Son açıklanan verilere göre OSBdeki üretim 1 yılı aşkın süredir devam eden pandemiye rağmen 16 oranında artarak Türkiye ortalamasının üstünde bir performans sergiledi. Burada faaliyet gösteren firmalar gece gündüz demeden büyük bir özveri ile çalışarak bu başarıyı elde etti. Kendi alanlarında öncü firmaların şehrimizde olması büyük bir gurur kaynağı. Bu firmalarımız hem Antalyamız hem de ülkemiz için çok büyük değer. Gezmiş olduğumuz Seçil Bayrak firması da alanında öncü bir firmamız. Bu tür firmalarımızın sayısını arttırmak, yerli ve milli sanayimizi daha ileriye götürmek için daha çok çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Seçil Bayrak Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten ve aynı zamanda kardeş olan Mithat ve Mehmet Atılgan ise, Vali Ersin Yazıcı’nın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Sayın Valimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. 1999 yılından bu zamana kadar ticari faaliyetlerine devam eden firmamız kuruluşundan günümüze kadar yaşamış olduğu gelişim süreci içerisinde gerekli olan donanım, makine ve teçhizat yatırımlarıyla, 3000 m2’lik üretim tesisi ve 58 çalışanımızla ülkemizin yerli üretim ve milli teknoloji hedeflerine katkı sağlamaya devam edeceğiz. ” ifadelerini kullandılar.

Yerli Teknoloji ve Yaratıcı Çalışmalar

Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti toplantısından sonra endüstriyel elektronik üzerine faaliyet yürüten Enelsa Firmasını ziyaret eden Vali Yazıcı, Şirket Yöneticileri Ömer Bacanak ve Rahmi Kökçen’den tamamen yerli üretim dozaj pompası ve havuz kontrol cihazları hakkında detaylı bilgi aldı.

Ülkemizde son dönemlerde bilimsel alt yapının desteğiyle katma değeri yüksek ürünler ortaya konulduğunu söyleyen Vali Yazıcı; Her zaman dediğimiz gibi yerli teknoloji ve yaratıcı çalışmalarla kendi imzamızı taşıyan ürünlerimizi üreteceğiz. Bu ürünler dünyada aranır hale gelinceye kadar çok çalışmaya devam edeceğiz. Enelsa Endüstriyel Elektronik gibi yerli ve milli üretim yapan firmalarımızın sayısının her geçen gün hızla arttığını görmekten de büyük gurur duymaktayız. Başarılarınızın devamını dilerim.” ifadelerini kullandı.

Vali Ersin Yazıcı’yı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Enelsa Yöneticisi Ömer Bacanak ise;1994 yılında Antalya Elektrik Bobinaj ismiyle ticari faaliyetlerine başladıklarını ifade ederek, 2004 yılında şirketin isminin Enelsa olarak değiştiğini ve şu an itibarıyla 3500 m2 kapalı alan toplamda 6250 m2’lik büyük bir tesiste 90’ı aşkın profesyonel çalışanlarla Antalyamız ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyoruz.” dedi.

Coğrafi Ve Kültürel Değerler Tanıtılıyor

Organize Sanayi Bölgesindeki son ziyaretini Nar-Un Halim Kırtız A.Ş. firmasına gerçekleştiren Vali Yazıcı, Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Cem Oğuz Kırtız ile un çeşitleri ve firmanın üretim kapasitesi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Antalyamızın Türkiyenin en önemli üretim merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, Organize Sanayi Bölgesinde birçok farklı alanda faaliyet gösteren firmamız var. Son teknoloji üretim imkânlarıyla donatılmış bu tesislilerin varlığı bizleri gururlandırıyor. Tesiste üretilen ve ihraç edilen gıda ürünleriyle coğrafi ve kültürel değerlerimizin tanıtılması için fırsat yakalamış oluyoruz. Kendi imzamızı taşıyan ürünlerimiz tüm dünyada markalaşıncaya kadar çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Bölgedeki tüm firmalara başarılar diliyorum.” dedi.

23 yıldır un üretimi konusunda Türk değirmencilik sektörünün önde gelen kuruluşları arasında yer aldıklarını ifade eden Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Cem Oğuz Kırtız, Sayın Valimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Nar-Un olarak 2007 yılından itibaren Organize Sanayi Bölgesinde günlük üretim tonları ile büyük ölçekli bir kapasiteye sahip tam otomatik bir tesis konumunda üretim yapıyoruz. Un üretiminde farklılık oluşturacak yeni teknolojiler üreterek sektöre ve ülkemize katkı sunmaya devam edeceğiz.” diye belirtti.

OSB’de 17 bin kişilik istihdam

Antalya OSB ve firmalarının her geçen gün büyüdüğüne ve Antalya’ya daha fazla katma değer sağladığını belirten Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Antalya OSB 17 bin kişilik istihdamı, yarattığı katma değer ve ülke ihracatına sağladığı katkı ile kent ekonomisinin önemli bir değeridir. Bu değerin oluşmasında, Bölge sanayicilerimizin büyük emek ve özverisi vardır, bu kıymeti Antalya’mıza kazandırıp sahip çıkmışlardır. Bizler de bize emanet edilen bu değeri çok daha iyi hale getirip geleceğe aktarmak, ülkemize ve milletimize daha fazla fayda sağlama gayesi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Organize, Sanayi, Bölgesi’nde, 16, Büyüme, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı