Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 19:55 Bu haber 1280 kez okundu
 
Organize Suç Örgütüne Yönelik Operasyonda 13 Şüpheli Yakalandı
Asayiş Haberi
Organize Suç Örgütüne Yönelik Operasyonda 13 Şüpheli Yakalandı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce Y.T. liderliğinde eğlence mekanlarına yönelik olarak kurşunlama, tehdit, tefecilik ve yağma suçlarını işlediği tespit edilen silahlı suç örgütüne yönelik olarak Antalya, Yalova ve İstanbul illerinde 08 Eylül günü eşzamanlı operasyon düzenlenmiştir.

Silahlı suç örgütü ile ilgili yapılan çalışmalarda, şüphelilerin eğlence mekanları önünde ateş etmek ve kasten yaralama suçlarını işlemek suretiyle eğlence sektöründe söz sahibi olmak ve şahısları sindirmek için birçok eylem gerçekleştirdikleri, dolandırıcılık ve tefecilik faaliyetleri ile haksız kazanç sağladıkları, suç örgütü liderinin azmettirdiği örgüt üyelerinin başta yakın zamanda ilimizde gerçekleşen ve basında yer bulan silahla adam öldürme eylemi olmak üzere birden fazla Kasten Adam öldürme ve yaralama olaylarına karıştıkları, ayrıca sosyal medya aracılığı ile başka illerde yapılan operasyonları montajlamak sureti ile kendilerine operasyon yapılmış gibi göstererek kendilerinin sözde büyük bir mafya yapılanması gibi göstermeye çalıştıkları ve bu şekilde ağlarına düşürdükleri mağdurların korkmalarını sağladıkları tespit edilmiştir.

Düzenlenen operasyon kapsamında (13) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda çok sayıda silah, mühimmat, senet, metal dedektörü, tüfek ve dijital materyal ele geçirilmiştir.

Şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Adli Makamlara sevk edilecektir.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, vatandaşlarımız üzerinde baskı kurarak haksız kazanç sağlamaya çalışan bu tür yapılanmalara yönelik, ilimiz genelinde halkımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürecek şahıs ve organizasyonlarla mücadelemiz aralıksız ve kararlılıkla devam edecektir.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Organize, Suç, Örgütüne, Yönelik, Operasyonda, 13, Şüpheli, Yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı