Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 00:01 Bu haber 10800 kez okundu
 
Osman Akgül’ün İmza Gününde İzdiham Yaşandı (Özel Haber)
Semerci yayınlarından "Emlak Pusulası" kitabını çıkaran Muratpaşa Bağımsız Belediye Başkan Adayı Osman Akgül Antalya'da ilk imza günüyle kitapseverlerle bir araya geldi.
Asayiş Haberi
Osman Akgül’ün İmza Gününde İzdiham Yaşandı (Özel Haber)

İlk kitabının ardından tekrardan okuyucularıyla buluşmanın heyecanını yaşayan Akgül kitap severlerden büyük ilgi gördü. Semerci yayınlarının değerli yazarı bir ay öncesi de "Sahibinden Satılık" kitabıyla da adından söz ettirmişti. Yazarın kaleme aldığı "Emlak Pusulası" eseriyle de okuyucularından tam not aldı. 

S.S Antalya Oto Galericileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, İşitme Engelliler, İşaret Dili Tercümanları ve Eğitmenleri Derneği Başkanı Berhan Bıyıkoğlu, Kepez Belediyesi Bağımsız Aday Vedat Taşkıran’ın hazır bulunduğu açılışta konuşan Muratpaşa Bağımsız Belediye Başkan Adayı Osman Akgül “Kendi isteğimle mesleğimden istifa ederek ticarete başladım. Tabi ki bu süreçte ticarette başarılı olduğum dönemler oldu hayat şartlarına piyasaların durumuna göre başarısız olduğum dönemler oldu ama netice itibariyle güzel bir iş çıkardık 2018 ocak ayında gayrimenkul sektöründe 25 tane farklı gayrimenkulü bir araya getirerek büyük bir firma kurduk. Bu firmada şimdi yanımızda yardımcılarım var ve dinliyorlar.  

O dönemde kendi kadromla konuştuğumuzda gayrimenkul sektöründe eksiklik olduğunu konuştuk ve bu eksiğinde bir kitap olduğunu düşündüm.

Tabi bu süreçte sonradan öğrendiğimize göre gayrimenkul sektöründe yazılmış herhangi bir kitap yoktu. Ben ve ekip arkadaşlarımla beraber 2018 ocak aylarında birinci kitabımı hazırladık.

Ve o zamanda İsmail Başkan dahil olmak üzere bir çoğu okuyucumuz geldi kitabımızı tanıttık imzaladık ve verdik tahmin edemeyeceğiniz kadarda ilk kitabımız okundu. İlk kitabımız çok detaylı olamamıştı. Biz bu kitabı ekip olarak bu kitabı yazdıktan sonra tebrik telefonları aldık buda bize birazda keyif getirdi işin doğrusu ve ikinci kitabım emlak Pusulasını yazma kararı aldık ve şubat ayı itibarıyla ikinci kitabımı yazmaya başladım.

Bu kitabımı daha detaylı hazırladım çünkü birinci kitabımdaki eksikliklerin farkındaydım bu kitabımız yaklaşık bir yıl sürdü. Çünkü takdir edersiniz ki savcılık aşamasında hem de milli eğitim aşamasında hem de başbakanlık aşamasından geçmesi gerekiyordu. Hata yapmamamız gerekiyordu biz bu kitabı yazdığımızda 10-15 üzerinde tapu kadastrosu müdürü belki 10nun üzerinde müdür yardımcısı sonra çeşitli departman müdürleriyle muhatap olarak çıkardığımız bir kitap. Şimdik bu kitapta herhangi bir kazanç gütmedim hatta bu kitabımın bugüne kadar 1 TL’ sini bile ne çocuklarımın nede eşimin boğazından geçirmedim.

Niye geçirmediğimi söyleyeyim helal bir kitap alnımın teriyle çıkardığım bir kitap şu anda içinde bulunduğumuz cafenin ismi askıda kahve biliyorsunuz askıda ürünler bırakılıyor bu yüzden ilk kitabımın kazancını Askıda ’ya bıraktım. Emlak pusulası kitabımda da aynı mantığı uygulamak istedim kitabımız 2.Şubat.2019 itibarıyla D&R’lar ve birçok kitabevlerinde satışa başladı.

Bu kitabımızın geliri engelliler ve işaret dili derneğine bağışlanacaktır. Benim hayatta önem verdiğim yaşlılar, kimsesizler ve özellikle engelli vatandaşlarımızdır. Aslında hepiniz bir engelli adayıyız bunu hiç kimse düşünmüyor. Hepimiz bir gün yaşlanacağız, hepimiz bir gün kimsesiz kalabiliriz.

O yüzden bir önceki kitabımdaki gibi bunda da ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı düşündüm ve dernek başkanımızı buraya davet ettim sebebi de su onlar mutlu oldukça bizde mutlu oluruz. işin özü bu. Biz soba başında otururken şurada çöpün başında ayaklarından tuttuğu çocuğunu çöpün içinden artık topladığını gördüm.

Biz acıtasyon yapmıyoruz bu konun siyasi yönünü sorgulamıyoruz bur da bugün siyaset yapmıyoruz oyunuz demokratik olarak istediğinize verebilirsiniz. Yeter ki anneler evlatlar bu tarz durumlara düşmesinler. Ben bu yüzden bu kahveyi kurdum ismini de askıda koydum kahvemizde girişte askıda ürünler vardır ihtiyaç sahipleri gelip alırlar ben bunu dört yıldır yapıyorum mutluyum çünkü neden mutluyum biliyormusunuz bir nebze bu ihtiyaç sahiplerine yardım ediyorum ” dedi.

Yazarın imza gününde kitabı kadar yaptığı esprilerle de dikkat çekti. İmza günü etkinliğine renk katan espriler davetlilerin ilgi odağı oldu.

İmza gününün sonunda en son kitabı eşi  Gülseren Akgül'e İmzalayarak "İyiki Varsın" diyerek Teşekkür Etti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Osman, Akgül’ün, İmza, Gününde, İzdiham, Yaşandı, (Özel, Haber),
Yorumlar
Haber Yazılımı