Haber Detayı
23 Ekim 2020 - Cuma 20:06 Bu haber 1640 kez okundu
 
Pırıl Pırıl Bir Kepez İçin Çalışıyoruz
Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 3 aylık süreçte 68 mahallede 14 bin 28 adet çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.
- Haberi
Pırıl Pırıl Bir Kepez İçin Çalışıyoruz

Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 3 aylık süreçte 68 mahallede 14 bin 28 adet çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.

İlçe sakinlerine daha temiz ve daha sağlıklı bir yaşam ortamı sunabilmek için gece gündüz çalışan Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokaklarda bulunan çöp konteynerlerini düzenli olarak yıkayarak, dezenfekte ediyor. İlçedeki çöp konteynerleri, su arıtmalı geri dönüşüm sistemli, kaldırma özelliğine sahip, 230 bar basınçlı ‘Çöp Konteynerleri Yıkama ve Dezenfekte Aracı’ ile iç ve dış yıkanıyor. Yıkama ve dezenfekte işlemi gerçekleştirilen çöp konteynerleri özel solüsyonlarla da ilaçlanıyor. Düzenli olarak gerçekleştirilen yıkama, ilaçlama ve dezenfekte işlemleri ile bakteri ve kötü koku oluşumunun da öne geçiliyor. Pandemi nedeniyle cadde ve sokaklardaki konteyner yıkama ve dezenfekte işlemi çalışmalarını 2 katına çıkaran Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 3 aylık süreçte 68 mahallede 14 bin 28 adet çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.

Yıkama ve dezenfekte işlemi nasıl yapılıyor?

Konteynerler, çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracının kollarına sabitleniyor. Hidrolik mekanizma ile ters çevrilen konteyner, püskürtülen basınçlı su ile yıkanıyor. Çok kirli konteynerler için bu işlem birkaç kez tekrarlanıyor. Araçtan yere indirilen çöp konteyneri, ekipler tarafından köpükle yıkanarak, basınçlı tabancayla durulama işlemi gerçekleştiriliyor.  Sabit yerlerinin temizlenerek, dezenfekte edilmesinin ardından konteynerler, yerlerine konularak, kullanımına hazır hale getiriliyor.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Pırıl, Pırıl, Bir, Kepez, İçin, Çalışıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı