Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 21:33 Bu haber 1623 kez okundu
 
Rektör Ünal’dan Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Eğitim Haberi
Rektör Ünal’dan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Mesajında Birleşmiş Milletler tarafından 1977 yılında ilan edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün ülkemizde de her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanmakta olduğunu dile getiren Rektör Ünal, ‘Tüm dünyada kadınların haklarının savunulduğu, daha güzel bir dünya için kadınların eşitlik ve adalet taleplerinin ve huzurlu bir yaşam özlemlerinin dile getirildiği bir gün olarak kutlanan 8 Mart Kadınlar Günü’nün bu yıl da kadınların haklı mücadelesine katkı sağlamasını diliyorum.’ ifadelerini kullandı.

Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de kadınların toplumsal ve ekonomik yaşamın bir parçası olarak her alanda kendilerine yer bulmasının önemine değinen Rektör Ünal, ‘Her geçen gün başarılı çalışmalar yapan kadınların sayılarının artması ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur kaynağıdır. Akdeniz Üniversitesi’nde de kadınların gerek öğrenci gerekse Akademisyen düzeyinde ulusal ve uluslararası alanda başarılarına şahit olmak bizlere ayrı bir mutluluk veriyor.’ ifadelerini kullandı.

Rektör Ünal’ın mesajında son olarak, ‘Sevginin, nezaketin, şefkatin, merhametin, güzelliğin, zarafetin, estetiğin ve inceliğin sembolü olan tüm kadınların Kadınlar Gününü kutluyorum. Sizin varlığınızla var olduğumuzu biliyoruz. İyi ki varsınız.’ ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Rektör, Ünal’dan, Dünya, Kadınlar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı