Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 21:37 Bu haber 702 kez okundu
 
Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, İktidar Partisine Bir Teklifte Bulundu
Politika Haberi
Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, İktidar Partisine Bir Teklifte Bulundu

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında iktidar partisine bir teklifte bulundu. İktidarın politikalarının çelişkiler yumağına döndüğüne vurgu yapan Düzen, düne kadar AB’yi medeniyet projesi olarak gören iktidarın şimdi de Haçlı İttifakı olarak tanımladığını hatırlatarak, “Siz Avrupa Birliği bir medeniyet projesi olarak ortaya koyduğunuzda Erbakan hocamız ‘sakın ha onlarla aynı çuvala giremezsiniz onlar Haçlı İttifakı’dır’ demişti. Neden şuanda AB Bakanlığı kapatılmıyor? AB Bakanlığı ‘AB’den Çıkış Bakanlığı’ olarak değiştirilsin. AB ile bağların ne şekilde koparılacağı görevini görsün” dedi. 

POLİTİKALARI ÇELİŞKİLER YUMAĞINA DÖNDÜ!

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Partisinin Antalya İl Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında Düzen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupa Birliği’ni Haçlı İttifakı’na benzetmesi sözleri üzerine Avrupa Birliği Bakanlığı’nı AB’den Çıkış Bakanlığı olarak değiştirilmesi teklifinde bulundu.

Ak Partinin kuruluşundan itibaren Avrupa Birliğinin bir medeniyet projesi olarak sunulduğunu hatırlatan Düzen, “Bizler bunun çok tehlikeli ve yanlış bir düşünce olduğunu düşünüyoruz. Avrupa Birliği, aslen haçlı organizasyonudur ve bu birlikten bize bir fayda gelmez. Ak Parti ta işin en başından beri bu birliği bir medeniyet projesi olarak sundu ve dört elle AB ile entegrasyon sağlamak için gayret ettiler. Eğer bunun yerine kendi değerlerimizi, inancımızı, medeniyetimizi referans alan bir anlayış ortaya konulabilselerdi hemen her alanda çok daha başarılı bir noktada olurduk” diye konuştu.

HEPİMİZ AYNI BAHÇENİN ÇİÇEKLERİ, AYNI MİLLETİN EVLATLARIYIZ

16 Nisan’da yapılacak olan referandumun herkes için büyük ehemmiyet arz ettiğini söyleyen Düzen, konuşmasına şöyle devam etti: “Ancak Türkiye ilk kez bu kadar gergin ve böylesine kutuplaşmış bir şekilde referanduma gidiliyor. Oysa Anayasalar, bir ülkenin, bir milletin,  ortak toplumsal uzlaşma metinleridir. Bu yüzden kutuplaşmayı değil, kucaklaşmayı esas almalıdır. Yönetimde istikrar için gerekli olduğu kadar, toplumda huzur için de gereklidir. Renklerimiz, düşünceleremiz, kararlarımız farklı olabilir. Ama hepimiz aynı bahçenin çiçekleri, aynı milletin evlatlarıyız.  Bu referanduma evet diyenler bölücü olmadığı gibi hayır diyenler de vatan haini değildir.  Asıl tehlike, asıl ihanet, bu aziz milleti, ‘evetçiler’ ‘hayırcılar’ diyerek bölüp, kutuplaştırmaktır.”

EN BASİT İFADEYLE BÜYÜK BİR GAFLETTİR

Ülke ve millet olarak tarihin en kırılgan ve en kritik dönemlerinden geçildiğinin altını çizen Düzen, “Bir yandan içerideki PKK terörü, öbür yandan sözde dost ve müttefik ülkelerin desteğiyle giderek palazlanan PYD, YPG gibi oluşumlar… Her gün yüreğimize kor gibi düşen El Bab şehitleri… Üretemeyen bir ekonomi... Tıkanmış bir siyaset… Böyle bir dönemde en son ihtiyaç duyduğumuz şey, kutuplaşmaktır. Birbirimizi, ‘terörist”, ‘hain’, ‘bölücü’ gibi acımasız yaftalarla suçlamaktır.  Saadet Partisi olarak endişeliyiz.  Böylesi dönemlerde bin düşünüp, bir konuşmak gerekirken, tam tersine düşüncesizce yapılan açıklamalar bu endişemizi daha da arttırmaktadır.  Bu referandumda, ‘evet’ demeyenleri, PKK terör örgütüyle eş tutmak, Fetö’cü olmakla suçlamak, 16 Nisan referandumunu, 15 Temmuz’un cevabı olarak tanımlamak en basit ifadesiyle büyük bir gaflettir” diye konuştu.

BU ACİZLİĞİN İFADESİDİR

İstanbul’da büyük bir gaflet örneği gördüklerini hatırlatan Düzen, “Gülelim mi ağlayalım mı şaşırdık? Hükümetin propagandasını planlayan broşürlerini basan bir şirkete talimat veriliyor. Vinçlerle İstanbul İl Başkanlığı’mızın binasına ‘evet’ pankartı asmakla görevlendiriliyor. Kimse görmesin diye de gece saat 23 civarında asılmak isteniyor. Onun için diyorum buna gülünür mü ağlanılır mı? Bilemiyorum. Bu aczin ifadesidir, çaresizliğin ifadesidir aslında. Alllah’tan arkadaşlarımız görmüşler de hemen müdahale edildi. Asılsa ne olurdu? Bu memlekette iktidar zorbalık yapıyor intibası oluşurdu. Şimdi zorbalık yapma teşebbüsünde bulundu intibası oluştu o kadar. Biz eğer barış istiyorsak burada en büyük görev başta iktidar mensuplarına sonra da ana muhalefet partisine düştüğü kanaatindeyiz” diyerek itidal çağrısında bulundu.

AB’DEN ÇIKIŞ BAKANLIĞI OLARAK DEĞİŞTİRİLSİN

İktidarın ortaya koyduğu çelişkiler yumağının kendilerini endişelendirdiğinin altını çizen Düzen, “Biz bunu bir türlü kavrayamadık. Düne kadar Avrupa Birliği medeniyet projesi olarak gören bu arkadaşlar şimdi Avrupa Birliği Haçlı İttifakı olarak tanımlıyorlar. Biz de diyoruz ki Allah işinizi rast getirsin siz Avrupa Birliği bir medeniyet projesi olarak ortaya koyduğunuzda Erbakan hocamız ‘sakın ha sakın ha onlarla aynı çuvala giremezsiniz onlar Haçlı İttifakı’dır’ demişti. Neden şuanda AB Bakanlığı kapatılmıyor? Veya AB Bakanlığı aynen İngiltere’nin yaptığı gibi AB’den çıkış bakanlığı olarak isimlendirilip bundan sonra bu birlikle olan bağlarımızı nasıl koparacağız yeni ittifaklarımızı onlarla nasıl sağlayacağız? Bu görevi görsün. Buna rağmen ısrarla söylüyoruz Avrupa’da 4 milyona yakın insanımız yaşıyor. 8-10 milyonda Müslüman yaşıyor. Avrupa’da son zamanlar bir islamafobi ortaya çıktı, körükleniyor, ırkçılık arttı. Onlara zarar verecek tavırdan da lütfen kaçının” şeklinde konuştu.

BİR İNSANLIK SUÇUDUR

İdlib’teki saldırıyı kınayan Düzen konuşmasını şöyle bitirdi: “İdlib’teki saldırıda yüzden fazla vatandaş hayatını kaybetti. Kimyasal silah kullandığı da iddia ediliyor. Bu bir savaş suçu değil aynı zamanda bir insanlık suçudur. Bunun üzerine gerekenin bir an önce yapılması icap eder. Bir an önce katliamların son bulması herkesin tek gerçeği olmalıdır. Rusya’da metro istasyonunda meydana gelen terör saldırısını da şiddetle kınıyoruz. Terör dünyanın neresinde olursa olsun kınanması ve reddedilmesi gerekir.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Saadet, Partisi, Antalya, İl, Başkanı, Ramazan, Düzen,, İktidar, Partisine, Bir, Teklifte, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı