Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 21:13 Bu haber 440 kez okundu
 
Sadece Kamu Yararı
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2016 yılı faaliyet raporunun belediye meclisi tarafından kabulüyle birlikte yeni bir hizmet yılına başladıklarını belirterek, “Sadece kamu yararına, kamuyu mutlu etmek, sadece toplumu ve kenti daha iyiye götürmeyi am
Gündem Haberi
Sadece Kamu Yararı

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nin 2016 yılı faaliyet raporunun Nisan ayı olağan meclis toplantısında oy birliğiyle kabulünün ardından yaptığı açıklamada “3’üncü yılımızı doldurduk. 4’üncü yılımız hayırlı olsun” dedi.  

SONUÇ ALIYORUZ

Muratpaşa’da sadece kamu yararına, kamuyu mutlu etmek ve sadece toplumu, kenti daha iyiye götürmek için bir belediyecilik yapma gayreti içinde olduklarını dile getiren Başkan Uysal, “Muratpaşa’da elde ettiğimiz sonuçlar, bu saikleri benimseyip eyleme dönüştürecek şekilde belediyecilik yapıldığında sonuç almanın mümkün olduğunu gösteren bir şeydir” diye konuştu.

MEMNUNİYET ORANI YÜKSEK

Belediyecilik hizmetlerinden toplumun memnuniyet oranının Türkiye ortalamasını oldukça üzerinde olduğunu dile getiren Başkan Uysal, “Hizmetlerin de bilinme oranı da yüksek çıkıyor” dedi. Kamu yararı konusunda ciddi ve kararlı olmanın, bu konuda hiç geri adım atmadan kavgasını vermenin şehirlerin ilerleyebilmesi için olmazsa olmaz olduğunun altını çizen Başkan Uysal, bunun bazı alışkanlıkların değişmesini de beraberinde getirdiğini söyledi.

ÇIKAR GURUPLARINI KARŞISINDAYIZ

Kentlerin küçük çıkar gruplarının, şehir oligarşilerinin ‘inim inlemesini önüne geçilmesi’ gerektiğinin altını çizen Başkan Uysal, “Bir freze makinası kendisini 4 ayda amorti eder mi,
bir asfalt plenti 7 ayda kendisini amorti eder mi? Kamu böylesine çılgınca bir hoyratlığın pençesindedir. Siyasi ayrım gözetmeden söylüyorum, bütün kamu yönetiminin biran önce bizim Muratpaşa'da hep beraber oluşturduğumuz disiplinle ve sistemle yönetilebilmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

EGEMENLİK MİLLETTE KALACAKTIR

Başkan Uysal, meclis üyelerinden belediye bürokratlarına, memur ve işçilerine herkesin bu başarının paydaşı olduğunu belirterek devam ettiği açıklamasını “Muratpaşa’da sadece belediye içinde değil kentin önemli dinamikleriyle birlikte oluşturduğumuz ortak akıl hakim. Bu açıdan, 16 Nisan'da çıkacak sonuç ne olursa olsun, memleketimiz için hayırlı olsun. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Umarım ve temenni ederim ki 17 Nisan'da da egemenlik kayıtsız şartsız millette kalır” sözleriyle tamamladı. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Sadece, Kamu, Yararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı