Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 21:33 Bu haber 599 kez okundu
 
Sahte Kimlikle Arsa Satarak Dolandırıcılık Yapan Şahıslar Yakalandı
İstanbul ilinde yaşayan H.K. isimli şahıs, internetten yayın yapan bir alışveriş sitesindeki satılık arsa ilanı üzerinden temas kurduğu şahıslarca dolandırıldı
Asayiş Haberi
Sahte Kimlikle Arsa Satarak Dolandırıcılık Yapan Şahıslar Yakalandı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan tahkikatta, H.K. isimli şahıs; İstanbul Kartal’da bulunan bir arsayı alışveriş sitesinde gördüğünü, ilanda bulunan numarayı aradığını ve kendisini H.A.A. olarak tanıtan şahısla görüşüp arsayı satın almak için anlaştıklarını, şahsın arsanın Antalya’da bulunan dayısı C.A.’nın üzerinde olduğunu söylemesi üzerine telefonla C.A.’yı aradığını ve 160 Bin TL.’ye anlaştıklarını, daha sonra satış işlemleri için  Antalya’ya gittiğini ve C.A. ile buluşarak notere gittiklerini, şahıstan vekalet alıp parayı verdikten sonra ayrıldıklarını, sonrasında yaptığı araştırmada bahse konu arsanın tapusuna vekalet ile satış yapılamaz şerhi konulduğunu, vekalet veren kişininde C.A. olmadığını anladığını ve C.A. adına düzenlenmiş sahte kimlik kullanan şahsın kendisini dolandırdığını beyan etmiştir.

Dolandıcılık olayı ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğümüz görevlilerince olay yerindeki güvenlik kameraları incelenmiş, kendisini C.A olarak tanıtan şüpheli şahsın noterden çıktıktan sonra bir taksiye bindiği ve başka bir şahsın daha gelerek aynı taksiye bindikleri ve Serik caddesi üzeri EXPO kavşağında taksiden inerek başka bir araçla Ankara iline gittikleri tespit edilmiştir.

Şüpheli şahısların kimliklerinin tespitine yönelik yapılan araştırmada, aracı kullanan şahsın N.Ü. (39) olduğu, araçtaki diğer 2 kişinin de M.A. (47) ve M.K. (35) oldukları tespit edilmiş, (3) şüpheli şahsında Ankara ilinde yaşadıkları anlaşılmış olup, Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile (3) şüpheli şahsın Ankara ilinde yakalanarak ilimize getirilmesi sağlanmıştır.

Şahısların yapılan sorgularında resmi belgede sahtecilik, resmi belgede sahtecilik ile hükümlünün/tutuklunun kaçması, dolandırıcılık, taksirli ölüme neden olma, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, kurum ve kuruluşların araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık gibi suçlardan kayıtlarının ve aranmalarının olduğu anlaşılmış, şahıslar N.Ü., M.A. ve M.K. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmışlardır.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Sahte, Kimlikle, Arsa, Satarak, Dolandırıcılık, Yapan, Şahıslar, Yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı