Haber Detayı
27 Şubat 2021 - Cumartesi 19:52 Bu haber 1931 kez okundu
 
Sarıgül: Halk Değişim İstiyor
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılışı geldiği Antalya’da hem iktidara, hem muhalefete gözdağı verdi. “Önce muhalefetin birinci partisi sonra iktidar olacağız” diyen Sarıgül, köklü sorunların çöz
Politika Haberi
Sarıgül: Halk Değişim İstiyor

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılışı geldiği Antalya’da hem iktidara, hem muhalefete gözdağı verdi. “Önce muhalefetin birinci partisi sonra iktidar olacağız” diyen Sarıgül, köklü sorunların çözümü için değişimin şart olduğunu ve halkın değişim istediğini söyledi.

Türkiye Değişim Partisi’nin 'İktidara Hazırlık Merkezi' adını verdiği Antalya İl Başkanlığı, TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün katılımıyla hizmete açıldı. Cuma günü saat 11.30’da havayolu ile Antalya’ya gelen TDP Genel Başkanı Sarıgül, havalimanında Antalya İl Başkanı Arman Karadağ, İl Sekreteri Erdoğan Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili tarafından “Başbakan Sarıgül” sloganlarıyla karşılandı. Yaklşık 100 araçlık bir konvoyla havalimanından kent merkezine hareket eden Sarıgül, Basın toplantısı yapacağı otele gitmeden önce Kepez Şehitler Parkı içindeki Antalya Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ni ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleştirilen ziyarette Dernek Başkanı Cengiz Nizam ve orada bulunan şehit ailelerinden sorunlarını dinleyen Sarıgül, TDP’nin gündeminin ilk sırasında şehit ve gazi aileleri ile engellilerin olduğunu söyledi. Ziyaretin ardından beraberindekilerle birlikte Cuma namazını kılan TDP Genel Başkanı Sarıgül, daha sonra Active Başaran Business Hotel’de partililer ve basın mensuplarıyla biraraya geldi.

KARADAĞ: OK YAYDAN ÇIKTI

TDP Genel Saymanı Gamze Büyük, TDP Genel Başkan Yardımcısı Soner Göçe, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, TDP Avrupa Başkanı Cem Karadağ, DNZ Group Başkanı Aydın Dinç, TURSAB Başkanı Rıza Tersin, Pazarcılar Odası Başkanı Rıza Akıllı, Serik Esnaf Odası Başkanı Recep Savaş, MÜSİAD Başkanı Taner Kırankaya, TDP Serik İlçe Başkanı Hasan Çelik ve TDP Konyaaltı İlçe Başkanı Gökmen Evcimen’in de katıldığı basın toplantısında kürsüye önce TDP Antalya İl Başkanı Arman Karadağ çıktı. Karadağ hukukun üstünlüğü ve demokrasi vurgusu yaptığı konuşmasında başta Antalya olmak üzere tüm Türkiye'yi insan hakları doğrultusunda değiştireceklerini söyledi. Karadağ, "Bayrak, vatan, millet vazgeçilmez değerlerimiz olacak, hazır ol Antalya, büyük değişim geliyor" diye seslendiği konuşmasında özetle şunları dile getirdi; "Ok yaydan çıkmıştır, iktidara yürümüyor koşuyoruz! Antalya değişimde çok çalışacak. Antalya'da siyaseti kavgayla yapmayacağız. Barışçı ve insan odaklı siyaseti Antalya'da hakim kılacağız, kimsesizlerin yanında olacağız. Antalya dünyada marka şehirler arasında olacak ve hak ettiği turizm yatırımlarını alacaktır. Alternatif turizm ilk hedefimiz olacak ve 12 ay turizmi canlı tutacağız. Son teknoloji tarım yapılması teşvik edilecek ve ranta son verilecektir."

‘BAŞBAKAN SARIGÜL’

Daha sonra coşkun tezahürat ve alkışlar arasında kürsüye gelen TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ise partisinin politika ve hedeflerini anlattı. Konuşması sık sık 'Başbakan Sarıgül', 'Değişim başladı'  sloganlarıyla kesilen Sarıgül, “TDP Atatürk ilkelerini savunan, inançlara saygılı laikliği yaşatan, üretimi destekleyen, hudut ve bayrak birliği diyen, Türkiye'nin en demokratik kitle partisidir" dedi.  Sarıgül konuşmasına şöyle devam etti: “TDP Antalya'dan Ankara'ya zaman tüketmeye değil, hizmet üretmeye, ev sahibi olmaya, AK Parti'den iktidarı teslim almaya geliyor. TDP için önce ülkemiz ve demokrasi, sonra partimiz gelir. TDP kültürün, bilimin, teknolojinin, kadın ve çocuk haklarının, hukukun yılmaz savunucusudur. TDP elitlerin tepeden bakışlarına ve güçlülerin hakir bakışına son vermeye geliyor.       Saklıkent'in 12 ay turizme açık olması lazım. Müthiş bir güzellik var ve bunu tanıtmamız lazım. Turistler otellere geliyorlar ve otellerden dışarı çıkmadan, Antalya'dan tarihi ve doğal güzelliklerini görmeden otelden uçağa binip ülkelerine dönüyorlar. Biz buraya gelen turistleri Saklıkent'e çıkarsak, dağ turizmini onlara anlatsak turist sayısı katlanacaktır. Muhalefet ve iktidar koltuklarını korumaya çalışıyor, bu konularla ilgilenmiyorlar. Biz Türkiye'yi korumaya çalışacağız." Sarıgül, konuşmasının ardından İl Başkanı Arman Karadağ’a Antalya İl Başkanlığı Yetki Belgesi’ni verirken, Antalyalı bir kız çocuğu da Antalya'nın temsili anahtarını Sarıgül'e teslim etti.

BAŞKAN BÖCEK’İ ZİYARET ETTİ

TDP Genel Başkanı Sarıgül, basın toplantısının ardından Antalya Büyükşehir belediye Başkanı Muhittin Böcek’e ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu. Daha sonra da Antalya İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılışını yaptı. İl Başkanı Arman Karadağ ve partinin üst düzey yöneticileriyle birlikte açılış kurdelasını kesen Sarıgül, açılış töreninin ardından il binasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, “CHP’nin oylarını böleceğinize ilişkin yorumlar yapılıyor, buna kıtılıyor musunuz” şeklindeki sorusuna, “Biz Ankara'ya kimsenin sofrasına oturmaya, kimsenin sofrasından pay almaya değil, büyük bir vatan sofrası kurmaya gidiyoruz” diyen Sarıgül, siyesitteki ittifaklarla ilgili bir başka soruya ise şöyle yanıt verdi; “Mevcut hiç kimseyle ittifak yapmayacağız. İttifak yapmak isteyen partiler kendi oylarını gizlemek isteyenlerdir. Muhalefet ve iktidar koltuklarını korumaya çalışıyor, ama biz Türkiye'yi koruyacağız. Değişime karşı çıkacaklar, beğenmeyecekler fakat milletimizin kararlı tutumu karşısında bizleri beğenmeyenler çekip gidecekler. Önce ana muhalefet partisi, sonra da inşallah iktidar olacağız. Kısır ve kişisel tartışmalardan uzak, ülkenin gündemini biz belirleyeceğiz. TDP'nin amacı bütün ulusu kucaklamaktır. Bugünkü partiler yurttaşlarımıza artık umut vermiyor. Yüzer oylar var diyorlar. Yüzde 30 kararsız oy var. Onlar iktidar ve muhalefete küsen oylar. O oyların adresi de Türkiye Değişim Partisi. yüzer oy yok, küsen oy var."

SEÇİME EN HAZIR PARTİYİZ

Sarıgül, erken seçimle ilgili düşüncesinin sorulması üzerine de, “Partimiz kasım ayı itibariyle seçimlere hazır hale gelecek. Doğal afetler, büyük sıkıntılar yoksa seçimlerin normal zamanında yapılmasını arzu ederiz. Yapılabilecek seçime de 6 ay sonra en hazırlıklı partiyiz. AK Parti yoruldu, enerjisi tükendi.  Bugün Türkiye'yi yönetmeye en hazırlıklı parti Türkiye Değişim Partisi'dir" dedi. TDP Genel Başkanı Sarıgül hiçbir partiyle aynı safta olmadıklarını bir kere daha vurgulayarak sözlerini şöyle noktaladı; “Diğer siyasi partilerin ne yaptığı, onların kendi bilecekleri yoldur. CHP ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun insan olarak başımın üzerinde yeri vardır. Ama biz şu anda farklı bir siyasi partiyiz. Bütün siyasi partilere saygı ve sevgimiz sonsuzdur.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Sarıgül:, Halk, Değişim, İstiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı