Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 20:44 Bu haber 1590 kez okundu
 
Seçen Ve Seçilen Kadınlarımız Siyasi Yaşamda Da Çok Büyük Başarılara İmza Atıyorlar
Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadını’na Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Politika Haberi
Seçen Ve Seçilen Kadınlarımız Siyasi Yaşamda Da Çok Büyük Başarılara İmza Atıyorlar

Antalya Milletvekili Atay Uslu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bilimden sanata, hukuktan siyasete, her alanda önemli işler başaran kadınlarımız bulundukları konumlarda ülkemizin geleceğini inşa ederek yeni ve güzel bir dünya tasavvurunda etkin rol oynamaktadırlar.

Hiçbir medeniyet kadını ihmal ederek  inşa edilemez.  Hiçbir sosyal proje kadınların katkısı olmadan hayata geçemez, hiçbir kültür kadınlar olmadan yaşatılamaz. Hiç bir siyasi hareket kadın olmadan başarılı olamaz.

Kadınlarımızla beraber yapılan tüm yürüyüşlere, özellikle siyasi yürüyüşlere daha bir derinlik, nezaket, merhamet, zarafet, başarı ve düzen gelmiştir.

Türkiye dünyada kadına seçme ve seçilme hakkı veren ilk devletlerin başında gelmektedir. Özellikle yakın tarihimizde vermiş olduğumuz Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mermi taşıyan ve kutsal vatan toprakların kurtarılmasında büyük bir katkı sağlayan kadınlarımız günümüzde hayatın her alanında ve özelde siyasi yaşam ve çalışmalarda çok büyük  başarılara imza atmaktadırlar.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü ve Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 83. yıl dönümünü kutluyor, İstiklal Savaşımızda kahramanca mücadele eden kadınlarımızı rahmetle yad ediyor, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum."

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Seçen, Ve, Seçilen, Kadınlarımız, Siyasi, Yaşamda, Da, Çok, Büyük, Başarılara, İmza, Atıyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı