Haber Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 16:49 Bu haber 2093 kez okundu
 
Sedat Tuygun’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
Anadolu Birliği Partisi (ABP) Antalya İl Başkanı Sedat Tuyğun, “5 Nisan Avukatlar Günü” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Politika Haberi
Sedat Tuygun’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Antalya İl Başkanı Sedat Tuyğun, “5 Nisan Avukatlar Günü” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Antalya İl Başkanı Sedat Tuyğun 5 Nisan Avukatlar Günü yayınladığı mesajında “Hukukun üstünlüğüne, hukuk devletine, kişilerin savunma haklarının kutsallığına inanmış ve bunu meslek edinmiş avukatlarımız, hayatın tüm alanlarında eşitliği, özgürlüğü birey-toplum-devlet ilişkilerinde ortak iyilik ve ortak menfaati gözetirler.

Hukuk devleti anlayışı ile adaletin sağlanması, bir devletin vatandaşlarının güvenli, huzurlu ve refah seviyesi yüksek bir ortamda hayatlarını devam ettirebilmelerinin asli unsurlarındandır.

Herkes tarafından kabul edilir bir gerçekliktir ki; Bir ülke ancak hukuk devleti olarak, ülkesi topraklarında adaletin hükmetmesiyle gelişebilir, kalkınabilir.

Hukuk devleti ilkesinin temel taşlarından biri olan; yargılamanın asli unsurunu teşkil eden, birey hak ve özgürlüklerinin kullanılması ve savunulmasında vatandaşlarımızı bilgilendiren, yönlendiren onlara yardımcı olarak bir kamu hizmeti görevi yapan ilimizde, ilçemizde ve güzel ülkemizin her bir köşesinde görev yapan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlar, başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Sedat, Tuygun’dan, 5, Nisan, Avukatlar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı