Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 01:16 Bu haber 1430 kez okundu
 
Şehit Süleyman Gür’ün İsmi Hastanede Yaşatılacak
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Gazipaşa Devlet Hastanesi’nde Eğitim Salonuna Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Süleyman Gür'ün ismi verildi.
Sağlık Haberi
Şehit Süleyman Gür’ün İsmi Hastanede Yaşatılacak

Konu hakkında açıklamada bulunan Gazipaşa Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Şebnem Çelik ''Gazipaşalı Şehidimiz Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Süleyman Gür'ün ismini hastanemiz Eğitim Salonuna verdik. Böylece de şehidimizin ismi hastanemizde yaşatılacaktır” dedi.

Dr. Çelik; “Batman da görev yaptığı esnada güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 14 Nisan 2010 tarihinde  Gazipaşalı  Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Süleyman Gür şehit edilmişti. Gazipaşa ilçesinin Korubaşı Köyü Canavarcık Mezarlığı'nda 15 Nisan 2010 tarihinde toprağa verilen Şehit Süleyman Gür' ün şehit edilmesi başta ailesi olmak üzere tüm ilçe halkını ve ülkemizi yasa boğmuştu. Biz de şehidimizin ismini hastanemizin eğitim salonumuza vererek ölümsüzleştirmek istedik” dedi.

Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne ziyaret gerçekleştiren Şehit Süleyman Gür'ün babası Ahmet Gür hastane eğitim salonuna oğlu Şehit Süleyman Gür'ün isminin verilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Ziyaret sırasında baba Ahmet Gür ile duygusal anlar yaşanmıştır. Şehit Babası Ahmet Gür ''Şehidimiz tüm eğitim öğretim hayatı boyunca çok başarılı bir öğrencilik dönemi geçirdi. Meslek hayatı süresince de her zaman cesur bir şekilde çalıştı. Unutmak mümkün değil. Hastanemizin eğitim salonuna şehit oğlumun isminin verilmesinden dolayı çok mutlu oldum, bu şekilde düşünmüş olmanız beni çok mutlu etti diyerek'' gözyaşlarına hakim olamadı.           Dr. Çelik ise son olarak ''Şehidimiz Şehit Süleyman Gür 'ü rahmet ve minnetle anıyorum ''dedi.                                                                                      

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Şehit, Süleyman, Gür’ün, İsmi, Hastanede, Yaşatılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı