Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 21:12 Bu haber 2050 kez okundu
 
Selvi, Spor Faaliyetlerini Değerlendirdi
Aksu Belediye Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi, Başkan Yardımcısı Arif Tatar, yönetim kurulu üyeleri ve antrenörlerle basın toplantısı düzenleyerek, spor kulübünün faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Spor Haberi
Selvi, Spor Faaliyetlerini Değerlendirdi

Toplantıya geçtiğimiz pazar günü beşincisi gerçekleştirilen yağlı pehlivan güreşleri hakkında konuşarak başlayan Selvi, güreşlerin başarıyla tamamlandığını söyledi. 800 civarında güreşçiyi Aksu er meydanında ağırladıklarını kaydeden Selvi, “Kulüp olarak 38 güreşçimiz er meydanımızdaydı. Bunlardan 8 tanesi derece yaptı. Biz yeni bir kulübüz, başaltında pehlivanlarımız yok alınan dereceler bizim için başarı. Güreşlerimizden alnımızın akıyla çıktık. Er meydanımızda on bine yakın kişiyi ağırladık. Belediyemizin ve basın mensuplarımızın destekleriyle çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Belediye Başkanımız Halil Şahin her zaman bizlere elinden gelen desteği veriyor. Sporu seven, sporcu dostu bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız. Başkanımıza ve destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yağlı pehlivan güreşlerinin ardından aralık ayında minder güreşlerinin başlayacağını ifade eden Mehmet Selvi, hedeflerinin Türkiye ve Avrupa Şampiyonluğu olduğunu kaydetti. Diğer spor branşlarına da önem verildiğinin altını çizen Selvi, “Futbolda ilçemizde 5 takımımız var. Geçen yıl yeni bir kulübe göre sezonu başarıyla tamamladık. 23 Ağustos 2014’te kulübü teslim aldığımızda hiç sporcumuz yoktu,  spor aktivitesi yoktu, kulübün 14 bin lira borcu vardı. Bugün hiçbir yere bir kuruş borcumuz yok.” şeklinde konuştu.  

Kayıt Parası Almayan Tek Kulübüz

Talep geldikçe yeni yeni branşlar açacaklarını ifade eden Kulüp Başkanı Selvi, “Bizler yönetim olarak hepimiz sporun içinden gelen insanlarız. Biz çocukların derdinden anlamazsak, bizden sonra gelenler hiç anlamaz. Gençlerin elinden tutacağız, istedikleri dallarda onlara spor yaptıracağız. Tüm branşlardaki sporcularımıza malzemelerini biz veriyoruz. 19 ilçede yaz spor okullarından ücret almadan kayıt yapan tek ilçeyiz. Tek amacımız çocuklarımızın spor yapmasını sağlamak.” diye konuştu.

Sporcularımız Milli Takım Seçmelerinde

Başarılı olan Aksulu sporcuların Türkiye’nin önemli kulüplerine transfer olduğunu anlatan Selvi, futbolculardan Emirhan Sekmen ve Yakup Atik’in de milli takım seçmelerinde olduğunu aktardı. Kulüpte Mua Thai, Kick Boks gibi branşların da yer aldığını ifade eden Selvi, bayanların spor yapması için imkan sağladıklarını da sözlerine ekledi.

Aksu’ya Modern Tesisler Kazandırılıyor

Spor tesislerinde de büyük yatırımlar yapıldığını ifade eden Selvi; spor salonu, halı saha, güreş sahası, olimpik futbol sahası yapıldığını dile getirdi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Selvi,, Spor, Faaliyetlerini, Değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı