Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 21:48 Bu haber 506 kez okundu
 
Serik Belediyesi Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı’nda (HESTOUREX) Tanıtılıyor
Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif turizm Fuarı (HESTOUREX), bugün ANFAŞ Fuar merkezinde açıldı
Gündem Haberi
Serik Belediyesi Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı’nda (HESTOUREX) Tanıtılıyor

Dışişleri Bakanlığı çatısı altında, Ekonomi, Kültür ve Turizm, Kalkınma, Gençlik ve Spor ile Sağlık bakanlıkları tarafından desteklenen, Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı (HESTOUREX), ANFAŞ fuar merkezinde görkemli bir törenle açıldı. Serik Belediyesi’nin de yerini aldığı fuar 9 Nisan’a kadar ziyaretçilerini kabul edecek.

150 ülkeden 4 bin sektör temsilcisinin katıldığı fuarda Serik’in kültürden sanata, alternatif spor olanaklarından doğal güzelliklerine kadar tüm özellikleri 4 gün boyunca, yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıtılacak. Fuarda İlçemizle özdeşleşmiş olan golf sporunun yanında Serik Belediyespor bünyesinde yeni kurulan Bisiklet  takımı da ‘’Bisiklet sporunun Başkenti Serik’’ sloganıyla ziyaretçilere sunulacak.  Fuarın ikinci gününde Serik belediyesi standını Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ve belediye başkanları ziyaret ederek minik bisikletçilerle fotoğraf çekildiler.

ÇALIK: “SERİK ALTERNATİF TURİZMİN CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELİYOR”

Serik’i her platformda tanıtmaya çalıştıklarını ifade eden Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, “İlçemiz sürekli büyüyor ve gelişiyor, Doğal güzellikleri ve tarihiyle Serik muazzam bir coğrafyaya sahip. Biz de bölgemizin tanınırlığını, bilinirliğini arttırmak, tabi ve doğal değerlerini tanıtmak amacıyla ulusal ve uluslararası fuarlara katılıyoruz. Ayrıca turizm zirveleri düzenleyerek ülke ve bölge ekonomisine ciddi katkılar sunuyoruz. Alternatif turizmin cazibe merkezi haline geliyor Serik. Bu yıl birincisi düzenlenen HESTOUREX'te de ilçemizi en güzel şekilde tanıtmak istiyoruz" dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Serik, Belediyesi, Dünya, Sağlık,, Spor, ve, Alternatif, Turizm, Fuarı’nda, (HESTOUREX), Tanıtılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı