Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 23:20 Bu haber 1519 kez okundu
 
Sıra Gecelerinin Büyük İsmi Kazancı Bedih Anıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Urfa Sıra Geceleri’nin unutulmaz ismi Kazancı Bedih’i, düzenlediği konserle andı. TRT Sanatçısı Münevver Özdemir, seslendirdiği Urfa yöresine ait türkülerle izleyenleri mest etti.
Kültür-Sanat Haberi
Sıra Gecelerinin Büyük İsmi Kazancı Bedih Anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Türk Müziğinin unutulmaz isimlerini kültür konserleri ile anmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türk Halk Müziği’nin ve Sıra Geceleri’nin unutulmaz ismi Kazancı Bedih, akıllara kazınan türküleriyle anıldı. Sanat Yönetmenliğini Nihat Akçer’in üstlendiği konsere, TRT Sanatçısı Münevver Özdemir konuk sanatçı olarak katıldı. Konseri, Antalya Tugay ve Garnizon Komutanı P. Alb. Tahir Savran, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, Urfa Dernek Başkanı Hıdır Dağtekin ve çok sayıda vatandaş izledi.

NEMRUT’UN KIZI

TRT Sanatçısı Münevver Özdemir, seslendirdiği Urfa Yöresi’ne ait türkülerle müzik şöleni yaşattı. Üstad Kazancı Bedih’le özdeşleşmiş olan Nemrut’un Kızı türküsüne tüm salon hep bir ağızdan eşlik etti. Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği Bölüm Başkanı Nihat Akçer de ünlü sanatçı Münevver Özdemir ile düet yaptı. Gecede, “Evlerinin Önü Boyalı Direk, Ayağında Kundura, Öyle Sermestim ki İdrak Etmezem” gibi yöreye ait türküler icra edildi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Sıra, Gecelerinin, Büyük, İsmi, Kazancı, Bedih, Anıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı