Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 20:10 Bu haber 2082 kez okundu
 
Sporun Tüm Paydaşları Antalya’da Bir Araya Geliyor
Sporun kalbi Antalya’da atıyor.
Spor Haberi
Sporun Tüm Paydaşları Antalya’da Bir Araya Geliyor

ANFAŞ Antalya Fuarcılık A.Ş.,  doğa ve salon sporlarına dair tüm enstrümanları bir araya getirerek kentin spor festivali olacak Well Life 2019 - Outdoor & Indoor Aktiviteler, Wellness ve Sağlıklı Yaşam Fuarı’nı tanıttı. Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacak Well Life  22-26 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleştirilecek.  Tanıtım toplantısında konuşan Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, fuarın Antalya ve Türkiye’nin tanıtımına önemli katkı sağlayacağını ifade ederek Well Life’ın başarılı olması halinde Almanya’daki örneklerini geçerek bir dünya markası olabileceğini söyledi.

Antalya’nın fuarcılık markası ANFAŞ (Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.), kentin dokusuna uygun yep yeni bir fuarı daha hayata geçiriyor. 

Salon ve doğa sporlarına dair tüm paydaşları, 4 mevsim elverişli iklimi ve eşsiz doğasıyla tüm spor branşlarını aynı anda yapabilme imkanı sunan Antalya’da bir araya getirmeyi hedefleyen ANFAŞ Well Life 2019 - Outdoor & Indoor Aktiviteler, Wellness ve Sağlıklı Yaşam Fuarı’nın ilk tanıtım toplantısı Antalya Expo Center’da gerçekleştirildi.

 Toplantıya, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şirin,  ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, ANFAŞ Well Life Proje Müdürü Berkay Uygurlu katıldı

22- 26 Mart 2019’da Sporun Kalbi Antalya’da Atacak
Toplantının açılış konuşmasını yapan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, fuarın yapısı ile ilgili bilgi verdi. ANFAŞ Well Life Fuarı’nın Antalya’yla özdeşleşerek kısa sürede Türkiye’nin markası olacağını ifade eden Bıdı,” ANFAŞ olarak kentimize ve ülkemize hem ekonomik katkı sağlayacak hem de marka değerini arttıracak yep yeni bir projeyi daha sizlere sunuyoruz.  22-26 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da açılışını gerçekleştirmeyi planladığımız Well Life, tüm doğa ve salon sporlarını  tüm profesyonelleriyle birlikte içinde barındıracak.  Fuar, yaratacağı ticaret hacminin yanı sıra bünyesinde gerçekleştirilecek şampiyona,  yarışma, eğitim, konser ve eğlence alanlarıyla sadece bir fuar değil Antalya’nın spor festivali olacak” diye konuştu.

Spora İlk Adım Well Life’da Atılacak

Ali Bıdı “Fuar ve festival alanı olmak üzere iki bölümden oluşacak Well Life,  her kitleden, her alanda, her yaş grubundan ziyaretçiye hitap edecek.  Spor ekipmanlarından performans ürünlerine, spor giyimden sağlıklı beslenmeye,  outdoor ve doğa sporlarından dernek ve federasyonlara kadar tüm katılımcılar; en yeni ürün ve hizmetlerini sporun profesyonellerine tanıtma imkanı bulacak.  Biz tüm bu çalışmalardan ayrı olarak bu organizasyonu bir sorumluluk projesi olarak görüyoruz.  Well Life, sporun profesyonellerini bir araya getirmenin yanı sıra daha önce spor yapmamış veya farklı alanlarda spor yapmış tüm vatandaşlara daha önce yaşamadıkları yeni deneyimleri yansıtacak bir festival olacak. Spora ilgi duyan herkesin kendine uygun bir spor branşı ile bütünleşmesini sağlayacak”  ifadelerini kullandı.

Avrupa Öncesi Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası Well Life’ta

Organizasyonun paydaşlarından Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şirin, Well Life’ın içerisinde yer alacak Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası hakkında bilgi verdi. Şirin, “Biz federasyon olarak uzun zamandır böyle bir fuarı Türkiye’de gerçekleştirmeyi hedefliyorduk. Titiz çalışmaların ardından  ANFAŞ ile bir araya geldik. Well Life fuarında Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası öncesi Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’nı eş zamanlı olarak gerçekleştireceğiz. Federasyonumuza bağlı milli sporcularımızla burada Avrupa Şampiyonası öncesi eleme yapacağız. Biz bu fuarın çok önemli olduğunun farkındayız.  Şu an Türkiye’de fitness ve vücut geliştirme çok büyük gelişme içindedir. Türkiye’de fitness ve vücut geliştirme ile ilgili önemli bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli hep birlikte dünyaya pazarlayacağız” şeklinde konuştu.

Almanya’yı Geçerek Dünya Markası Olabiliriz

Well Life’ın, Antalya ve Türkiye’nin  tanıtımında önemli bir proje olacağını  ifade eden Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, “Bugün burada Well Life Fuarı’nın tanıtımı ile ilgili bir araya gelmiş bulunuyoruz.  Şu an dünyadaki en büyük spor fuarı Almanya’da gerçekleştirilen FIBO Köln Spor Fuarı olduğunu biliyoruz. Ben de bu fuara katılma, inceleme fırsatı buldum. Gerçekten çok önemli marka değeri olan bir fuar.  Ben bu fuarın Antalya’mızın ve ülkemizin tanıtımına çok önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu fuarların ilk yıllarda çok büyük ekonomik gelir getirmesi önemli değil. Bu tür organizasyonlar ülkelerin  tanıtımına katkı sağlayacaktır. Eğer spor ekipmanları üreten firmalar buraya gelirse Well Life’ın dünyadaki örneklerini geçerek bir dünya markası olabilecektir” dedi.

Turizm İle Birlikte Gelişecek

Antalya’nın tüm spor branşlarını gerçekleştirebilme potansiyelinin olduğunu ifade eden Burhanettin Hacıcaferoğlu,”Well Life Fuarı, Antalya’nın turizm sektörüne önemli katkı sağlayacaktır.  Spro fuarımızın turizmle  birlikte gelişeceğine inanıyorum. ‘Yaşam Harekettir’ sloganı ile fuarın yola çıktığını görüyoruz. Gerçekten biz de herkesin hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz. İnşallah sporun tüm kitlelere yayılmasını sağlayacak bir fuar olacak” şeklinde konuştu.   

Hızlı Başlangıç

Fuarın içeriği hakkında bilgi veren ANFAŞ Well Life Proje Müdürü Berkay Uygurlu, fuarın çalışmalarının kısa sürede uzun mesafe kat ettiğini söyledi.  Uygurlu, “Uzun zamandır kurgulama çalışmalarının yürütüldüğü Well Life’da kısa zamanda çok uzun yol aldık. Geçtiğimiz haftalarda satışlarına başladığımız  fuarda yoğun ilgi ile karşılaştık. Şimdiden ulusal ve uluslararası arenada faaliyet gösteren firmalar yerini aldı. Yeni firmalar ise rezervasyonlarını yaptırdı. Etkinlik alanlarıyla birlikte Antalya Expo Center’ın açık ve kapalı alanının tamamını kullanmayı planlıyoruz.  Ziyaretçi anlamında da çok ciddi talepler alıyoruz.  Milli sporcuların ve sporun profesyonellerinin yanı sıra Akdeniz Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nin Beden Eğitimi Yüksek Okulları’ndan toplam 1.200 öğrenci şimdiden programlarına ekledi” dedi.

Sporun Her Branşından Dolu Dolu Etkinlik Programı

Uygurlu, ”Dolu dolu etkinlik programıyla kapılarını açacak Well Life bünyesinde  açık alanda kurulacak özel alanlarda outdoor aktivitelerine yer verilecek. Kurulacak alanlarda ödüllü crossfit yarışması, tırmanış duvarı, bisiklet parkuru,  laser  tag force alanı,  off road şovu,  okçuluk ve atlı okçuluk alanı,   çocuk eğlence ve spor alanı ve oluşturulacak havuzda fitness etkinlikleri gerçekleştirilecek.  Açık alandaki  etkinliklerin yanı sıra fuar alanında yoga, plates, meditasyon, taichi, nefes teknik kursları, fasccia training gibi çok sayıda alanda workshoplar organize edilecek” diye konuştu.

ataköy escort

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Sporun, Tüm, Paydaşları, Antalya’da, Bir, Araya, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı