Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 01:13 Bu haber 809 kez okundu
 
Sürücü Kursları Çalışanları Derneği’nden Köse’ye Teşekkür
Antalya’ya elektronik sınav sistemini kazandıran Köse “Antalya aşığı birisi olarak 24 saat hizmetinizdeyiz dedi”.
Politika Haberi
Sürücü Kursları Çalışanları Derneği’nden Köse’ye Teşekkür

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse Antalya Sürücü Kursları Çalışanları Derneği üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Milletvekili Köse sürücü kurslarının yaşadığı sorunları dinledi. Sürücü kursları çalışanları adına konuşan Dernek Başkanı Hakan Akan, Antalya’ya elektronik sınav sisteminin kazandırılmasında çok büyük desteği olan Milletvekili Mustafa Köse’ye teşekkür etti.

Sürücü kursları çalışanlarına siyasete nasıl girdiği ve siyasi hayatı boyunca yaşadıklarını anlatan Milletvekili Mustafa Köse, siyasi hayatı boyunca hizmeti götürmede karşılaştığı en büyük sorunun bürokratik engeller olduğunu söyledi. Bu bürokratik engellerin temelinin parlamenter sistem olduğunu ifade eden Milletvekili Köse, “93 yılda 65 hükümet değişmiş. Bunun için de bürokrasi siyasetçiyi yolcu, kendilerini hancı gibi görüyor. İşte bu yüzden 16 Nisan’da bir sistem değişikliğine gidiyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemi bürokrasinin daha hızlı ve etkin işleyişini sağlayacak. Bürokratik engellerle ilgili örnekler veren Köse, “Kömürcüler ve Atatürk Mahallelerinde vatandaşa ait arazileri 2B kapsamına alınıp satışını gerçekleştirmek için 4 yıl mücadele ettik. Önümüze sürekli bürokratik engeller sunuldu. Aslında hiçbir problem olmayan ve çok kolay çözülebilecek bu iki Mahallenin sorunu için bile 4 yıl uğraştık" diye konuştu.

Sürücü Kursları Çalışanları Derneği Başkanı Hakan Akan, daha önce kalem kâğıtla yapılan sınavlar elektronik sınav sistemi sayesinde artık elektronik ortamda yapıldığını söyledi. Akan, bu sayede sınav sonuçları çok daha hızlı verilebildiğini ve çağımıza uygun bir sınav gerçekleştirildiğini söyledi. Elektronik sınav sisteminin Antalya’ya kazandırılması a katkılarından dolayı 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Sürücü, Kursları, Çalışanları, Derneği’nden, Köse’ye, Teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı