Haber Detayı
18 Kasım 2021 - Perşembe 19:32 Bu haber 2279 kez okundu
 
Talya Bilişim Yönetici Ortakları Antalya Basınıyla Bir Araya Geldi
Elektraweb Otel Yönetim Sistemi tarafından organize edilen Otellerde Dijital Dönüşüm Zirvesi, dün Antalya merkezindeki bir otelde gerçekleştirildi.
Asayiş Haberi
Talya Bilişim Yönetici Ortakları Antalya Basınıyla Bir Araya Geldi

Elektraweb Otel Yönetim Sistemi tarafından organize edilen Otellerde Dijital Dönüşüm Zirvesi, dün Antalya merkezindeki bir otelde gerçekleştirildi.

Yerli bir firma olduklarını vurgulayan Elektraweb tarafından sunulan fırsatlara dikkat çeken Talya Bilişim Yöneticileri, Elektraweb’in çok kapsamlı web tabanlı ve Bulutta çalışan bir otel yönetim sistemi ve Elektraweb’e geçişin ve kullanımın çok kolay olmasından dolayı Elektraweb’e geçtikten sonra herhangi bir network kurmaya, lisans almaya gerek olmadığı vurgulandı.

Talya Bilişim Yönetici Ortağı Kemal Oral açıklamasında, “Yazılımın kullanımı için sadece kira bedeli ödendiğini ayrıca Oteller, ne kadar kullanırsa o kadar kira ödüyor. Daha önceki yatırıma göre oldukça düşük. Odabaşı aylık 2 Euro civarında. Böyle bir dönüşüme yapılacak yatırıma göre maliyeti yüzde 1’den az. 200 odalı bir otelin böyle bir sistem için 100 bin dolar harcaması gerekiyor. Elektraweb’in bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi bütün cihazlarda kullanılabildiğini belirten Oral, yüksek fiyatlı cihazlara gerek olmadığını söyleyerek sadece internetin olması yeterli.  Lokal sistemlerin risklere karşı açık olduğunu belirten Oral, Elektraweb’in tamamen güvenli olup Teknolojik değişimlerin teknoloji firmaları tarafından erken algılanmazsa, teknolojik değişimlere adapte edilmeyen ülkelerin geri kalacağını geri kalan ülkeler, diğer ülkelerin teknolojilerini kopyalamaya, onların peşinden gitmeye mahkûm olurlar. Geleceğin teknolojisi artık web ve bulut ortamında yazılımların ülkemizde geliştirilmesi, dünyaya yayılması ve ülkemizin adının bu şekilde duyurulması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sadece itibar ve imaj meselesi değil, bir kazanç kaynağı. Türkiye olarak teknolojik yatırımlara önem vermeliyiz. Bilgileri analiz eden yapay zekâ algoritmaları sunularak hem otellerin hem de müşterilerin daha avantajlı ve memnun hale gelebildiğini yapay zekânın otellerde devreye girdiğini, Türkiye’deki 15 bin otelden yaklaşık 5 bin tanesinde elektra olduğunu kendilerine yurt dışından 2 tane rakip yazılım şirketi kaldığını belirtmek isterim. Türkiye’den yurt dışına para akışını engelledik hem de yurt dışından Türkiye’ye ciddi bir gelir kazandırdık” dedi

Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, açıklamasında, “112 kişilik bir istihdama sahibiyiz. Elektraweb olarak 17 ülkede varız. Türkiye’de 978 otele hizmet veriyoruz. Her gün yenileri ekleniyor. Günde 15-20, ayda 200 otelin eklendiği durumlar oluyor. Çünkü sisteme sadece bir üyelikle başlıyorsunuz. Mart ayında 363 oteldik. Mart’tan bugüne 600’den fazla otel eklendi. Kullanıcı açısından ciddi avantajlar, zaman tasarrufu var. 2025 yılında 7 bin 500 otel ve 40 ülkede olmayı hedeflediklerini ve Elektra, Türkiye’de açık ara lider konumundadır. 2006 yılından beri böyle devam ediyor. İhracat konusunda ilerlemenin dağıtıcılar vasıtasıyla Gerçekleştirmekteyiz. Bu modeli Azerbaycan’da kullandık ve 10 yıldır çalışıyoruz. Çok sayıda kurulum yapıldı. Dünyada 100’ün üzerinde kurulumu var. Dünyanın her yerinde rahatlıkla kullanılabilir durumdadır” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Talya, Bilişim, Yönetici, Ortakları, Antalya, Basınıyla, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı