Haber Detayı
01 Ağustos 2021 - Pazar 20:00 Bu haber 1824 kez okundu
 
TDP’de Kongre Rüzgârı
Büyük kurultay için geri sayım yapan Antalya TDP’de Aksu ve Muratpaşa’dan sonra Konyaaltı ve Alanya ilçe kongreleri de tamamlandı.
Politika Haberi
TDP’de Kongre Rüzgârı

Büyük kurultay için geri sayım yapan Antalya TDP’de Aksu ve Muratpaşa’dan sonra Konyaaltı ve Alanya ilçe kongreleri de tamamlandı.

Türkiye Değişim Partisi’nin (TDP) Ağustos sonu veya Eylül başında yapılması planlanan büyük kurultayı için geri sayım başlarken, Antalya TDP’de ilçe kongreleri hızla sürüyor. Muratpaşa ve Aksu’dan sonra dün de Konyaaltı ile Alanya ilçeleri kongrelerini tamamladı. TDP Antalya İl binasında yapılan Konyaaltı 1’inci Olağan Kongresi’nde atamayla göreve getirilen Bekir Taşkan, delegelerin tamamının oyunu alarak başkanlığa seçildi. Başkan Bekir Taşkan oylama öncesi yaptığı konuşmada Türkiye Değişim Partisi’nin gerçekleştireceği değişimlerle Türkiye’nin makus talihini değiştireceğini söyledi. Taşkan, “Bu sürece biz de Konyaaltı’ndan katkı sağlayacağız” dedi.

‘GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR’

TDP Alanya İlçe 1’inci Olağan Kongresi ise Alanya İlçe binasında yapıldı. ATDP Antalya İl Başkanı Arman Karadağ’ında katıldığı kongrede konuşan Başkan Ercan Tüysüzoğlu, Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün Türkiye’yi içinde bulunduğu açmazdan çıkaracak tek lider olduğuna dikkat çekerek, “Liderimizin engin tecrübesi ve teşkilatlarımızın yüksek gayretiyle Türkiye’de değişim gerçekleşecek. Ve bu değişim ülkemize refah, barış, mutluluk getirecek” diye konuştu. TDP Antalya İl Başkanı Arman Karadağ da konuşmasında, ilçe kongrelerinin hızla tamamlandığını belirterek, “TDP gümbür gümbür geliyor. Değişimin önünde kimse duramaz” dedi. Konuşmaların adından yapılan oylamada delegelerin tümünün oyunu alan Ercan Tüysüzoğlu başkanlığa seçildi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: TDP’de, Kongre, Rüzgârı,
Yorumlar
Haber Yazılımı