Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 19:56 Bu haber 1699 kez okundu
 
TDV Antalya Şubesi Kadın Kolları Komisyonunun Hayri Hizmetleri Sınırlar Ötesinde
Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Şubesi Kadın Kolları Komisyonu Afrika kıtasında açtığı su kuyularına yenilerini ekleyerek yardım bekleyen insanların umudu olmaya devam ediyor.
Asayiş Haberi
TDV Antalya Şubesi Kadın Kolları Komisyonunun Hayri Hizmetleri Sınırlar Ötesinde

Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Şubesi Kadın Kolları Komisyonu Afrika kıtasında açtığı su kuyularına yenilerini ekleyerek yardım bekleyen insanların umudu olmaya devam ediyor.

Afrika’da suya duyulan büyük ihtiyaçtan dolayı su kuyusu açma kampanyası başlatan Kadın Kolları Komisyonu, şimdiye kadar 10’u aşkın su kuyusu hayri hizmetleriyle gönülleri sulamaya devam ediyor.

Kadın Kolları Komisyonu son olarak “Bir Damla Hayat” kampanyası kapsamında Hz. Zeynep Su Kuyusu ve Vakıf Çeşmesini Sri Lanka’da, Hz. Sevde ile Hz. Ümmü Seleme Su Kuyusu ve Vakıf Çeşmelerini ise Afrika’nın Zimbabve şehrinde hayata geçirerek gönülleri serinletti.

Proje ile duygularını dile getiren Kadın Kolları Komisyon Sorumlusu Aysel UYGUN ise “Sanırım 15 yıldan daha fazla süredir damacana su kullanıyoruz. Damacananın temizliğinden tutun da suyun PH değerine kadar hepsi bizi meşgul ediyor. Ara sıra markayı değiştiriyoruz tadına lezzetine alıştık mı dilimize yavan mı geldi deyip bir başka lezzeti tercih ediyoruz. Antalya çok sıcak diyoruz ama musluklarımızdan her an akan sulardan doyasıya serinliyoruz. Bu arada Afrika'da çamur deryasından su içen kardeşlerimizde gönlümüze gelmiyor değil. Karınca kararınca ne yapabiliriz derdine düşüyoruz. İşte bu dert bizleri su kuyusu açmaya götürüyor.” dedi.

Suyun, yaşamın temeli, en hayati ihtiyaçlardan biri olduğuna işaret eden İl Müftüsü ve TDV Antalya Şubesi Başkanı Nazif Fethi YALÇINKAYA ise "Yaşadığımız coğrafya ve imkanlarımız bakımından dünyada bu temel ihtiyaca en kolay ulaşabilen şanslı milletlerdeniz. Ne yazık ki her coğrafya bizler kadar şanslı değil. Bir yandan halimize şükrederken, bir yandan da susuzluk problemiyle hayatlarını sürdürmeye çalışan kardeşlerimizi göz ardı etmemeliyiz. Bu nedenle böylesine nezih bir kampanyaya öncülük eden Kadın Kolları Komisyonumuza ve tüm gönüllülere teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlarını kabul buyursun." ifadelerini kullandı.

Su kuyusunun özellikleri hakkında bilgi veren Müftü YALÇINKAYA, “Hayata geçirilen su kuyuları, tam otomatik 4 tane solar panel ile yerin 75 metre derinliğinden su çıkarıyor. Vakıf çeşmesinde 5 tonluk su deposu mevcut olup 8 tane de çeşmesi var.” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: TDV, Antalya, Şubesi, Kadın, Kolları, Komisyonunun, Hayri, Hizmetleri, Sınırlar, Ötesinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı