Haber Detayı
12 Haziran 2021 - Cumartesi 18:10 Bu haber 2334 kez okundu
 
Tenceremde Dert Değil, Aş Pişsin
Saadet Partisi, Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı olarak; Türkiye'de insanların en önemli sorununun geçim derdi olduğu gerekçesiyle, Antalya’da da "Geçim İttifakı" adı altında bir kampanya başlattı.
Politika Haberi
Tenceremde Dert Değil, Aş Pişsin

Saadet Partisi, Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı olarak; Türkiye'de insanların en önemli sorununun geçim derdi olduğu gerekçesiyle, Antalya’da da "Geçim İttifakı" adı altında bir kampanya başlattı.

Geçim İttifakı Acil Eylem Planı’nı duyuran Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, "Tenceresi kaynamayan hanelerin istikbalini, iktidardakilerin ikbaline feda ettirmeyeceğiz. Tenceremde dert değil, aş pişsin " dedi.

 ‘Tenceremde dert değil aş pişsin’ diyen vatandaşların ‘Geçim İttifakı’ çatısı altında bir araya getirmek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı Kapalıyol Havuzbaşı’nda basın açıklaması yaptı. “İnsanların asıl gündemi geçim derdi” diyerek Geçim İttifakı kampanyasını başlatan Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, "Tenceresi kaynamayan hanelerin istikbalini, iktidardakilerin ikbaline feda ettirmeyeceğiz. Tenceremde dert değil, aş pişsin " diye konuştu.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve vatandaşın yaşadığı mağduriyetler göz önüne alınarak kurulan Geçim İttifakı’na vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiğini belirten İl Başkanı Ramazan Düzen, "Türkiye'nin bugünkü haline bakıp da üzülen, bunalan, yorulan ve sıkılan her bir vatandaşımıza ‘Geçim İttifakı’nda bir araya gelme çağrısında bulunuyoruz" dedi.

İktidarın yanlış politikalardaki ısrarının ekonomiyi çıkmaza soktuğunu, insanları hayat pahalılığına ve geçim sıkıntısına maruz bıraktığını ifade eden Düzen, "İşçiyi, esnafı, memuru, emekliyi dert sahibi yaptılar. Sanayicimizin, çiftçimizin, besicimizin üretim arzusunu kırdılar; bankalara köle yaptılar, faiz lobilerinin ekmeğine yağ sürdüler. Siftah yapamadan dükkân kapatan, pandemiden dolayı iflas eden yüzlerce esnafımız var. Başını yastığa koyduğunda, ay sonu nasıl gelecek, kira ve faturalar nasıl ödenecek diye kara kara düşünmekten gözlerine uyku girmeyen on binlerce insanımız var. Maalesef, geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenler var. Yarınlara umutla bakması gerekirken geleceğe kaygıyla bakan gencecik kardeşlerimiz var" ifadelerini kullandı.

Düzen, açıklamasını şöyle devam ettirdi:

"Siyasetteki skandallar, ekonomideki beceriksizlikler ve salgın süreci derken insanlarımız adeta patlama noktasına gelmiştir. İktidardaki arkadaşlar gündemi meşgul etmek ve ekonomik krizi gölgelemek için her geçen gün yeni bir müjde vermeye çalışıyorlar ama kendileri dahi bunlara inanmıyorlar, içten içe gülüyorlar. Ne siyasette ne de ekonomide artık mızrak çuvala sığmıyor, beceriksizliğin, yanlış politikaların bedeli bugün halkımıza ödetiliyor ve gelecek nesillerimize fatura ediliyor.

Her geçen gün sayıları artan mazlumlar, mağdurlar ve mahzunlar ordusu, iktidarın tutum ve davranışlarındaki akılsızlığa ve yanlışlara en açık delildir. Bütün bunlar ehliyet ve liyakatin esas alınmadığı bir yönetim anlayışının doğal sonucudur. Çetelerin ortaya çıkması, mafyanın türemesi, mide bulandırıcı siyaset-medya-mafya üçgeninin oluşmasının temel nedeni işte bu yönetim anlayışıdır. Bu anlayışta olanlar ise milletin geçim derdini umursamamaktadır.

Bugün ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de siftah yapamadan dükkân kapatan, pandemiden dolayı iflas eden yüzlerce esnafımız var! Bu caddelerde, sokaklarda işsiz gezen ve gelecek hayalini yurt dışında yaşamak üzere kuran binlerce gencimiz var! Başını yastığa koyduğunda, ay sonu nasıl gelecek, kira ve faturalar nasıl ödenecek diye kara kara düşünmekten gözlerine uyku girmeyen on binlerce insanımız var! Maalesef, geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenler var! Yarınlara umutla bakması gerekirken geleceğe kaygıyla bakan gencecik kardeşlerimiz var! En büyük hayali sorulduğunda, 'Babamın iş bulması ve borçlarımızı ödeyebilmesi' cevabını veren yavrularımız var! Çocuğunun istediğini alamadığı için evine geç giden ve sabah okula giderken bir simit parası veremediği için hicap duyan nice ana babalar var! İçinde bulunduğumuz bu perişan halin bir tek sorumlusu varsa, o da ülkeyi yöneten iktidardır!"

Açıklamada, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin" sözleri hatırlatılarak şöyle denildi:

 "Bundan hicap duyduğumuzu ifade etmek isteriz. İnsanımızı aç ve yoksul bırakanlar, kendileri değil mi? Kıymetli hemşerilerim; müsterih olun, umudunuzu hiç kaybetmeyin! Biz varız! Biz, yolsuzluğun her türlüsünü, israfı ve verimsiz harcamaları önlemek için buradayız, hazırız. Yanlış yönetilen kaynakları vatandaşımıza aktarmakta kararlıyız! Biz, ülkemizde açlık ve yoksulluk diye bir problem, geçim derdi diye bir dert kalmasın diye buradayız, çalışıyoruz ve sizlerle beraberiz.”

Saadet Partisi olarak insanların geçim mücadelesine destek olmak, onları dinlemek, sesine ses olmak ve sorunlarına çözüm üretmek için bir "Geçim İttifakı" kurmak için harekete geçtiklerine vurgu yapan Düzen, açıklamasına şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye'nin bugünkü haline bakıp da üzülen, bunalan, yorulan ve sıkılan her bir vatandaşımıza 'Geçim İttifakı'nda bir araya gelme çağrısında bulunuyoruz. Çünkü iktidarın yanlış ekonomi politikalarındaki inadı ve insanımızın derdine duyarsız kalması sebebiyle geldiğimiz noktada; sorunlar, sıkıntılar, problemler artık mutfaklardaki tencerelere dayanmıştır. Biliyoruz ki uzun zamandır giderek daha da pahalıya kaynayan hepimizin evindeki bu tencere; artık kaynamaz hale gelmiştir. Görüyoruz ki iktidar umursamasa da görmezden gelse de evlerimizdeki bu tencere; aş değil, dert pişirmeye başlamıştır! Tenceresi kaynamayan, ocağı tütmeyen hanelerin istikbalini iktidardaki arkadaşların ikbaline feda ettirmeyeceğiz.

İşte bu nedenlerle biz Saadet Partisi olarak; hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, itibar uğruna yapılan israflara karşı çıkarak; 'Bu tencerede artık dert değil, aş pişirmek istiyorum' diyen tüm vatandaşlarımızı, hepimizin ortak gündemine; Geçim İttifakı’na davet ediyoruz!”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Tenceremde, Dert, Değil,, Aş, Pişsin,
Yorumlar
Haber Yazılımı