Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 21:38 Bu haber 1684 kez okundu
 
Tuba Vural Çokal Personel Alınma Şekline Tepki Gösterdi
Politika Haberi
Tuba Vural Çokal Personel Alınma Şekline Tepki Gösterdi

Dr. Çokal, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli sağlık personeli alımlarının sözlü mülakat ile yapılacağını açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya konuyla alakalı soru önergesi verdi.

Dr. Çokal, sağlık alanından gelen ve bir doktor olarak sağlıkta mülakata hayır dedi. Aynı zamanda TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon üyesi olan Dr. Çokal, sağlık alanında mülakat ile alımların sonucunda liyakat ölçüleri gözetilmediği zaman insan hayatında bir tehdit oluşturabileceğini söyleyerek sert dille eleştirdi.

Dr. Çokal, başka bakanlıklarda KPSS’de yüksek puanlar alarak elenen kişileri ve düşük puanlarla mülakat ile kadroya yerleştirmelerini örnek vererek aynı hususun Sağlık Bakanlığında yaşanması bir nevi insan hayatı ile oynanması demektir dedi. Çünkü Sağlık alanında KPSS’den düşük puan alan bir kişi eğitim ve öğretimini eksik almıştır dedi. Bu kişileri yandaş kadrolaşma yapmak için mülakat ile işe alım yapmanın aziz Türk milletinin sağlığı ile oynamak anlamına gelmektedir dedi. Aynı zamanda mülakat ile alanında yetersiz kişilerin alımlarının yapılması sağlık sisteminin de çöküşüne zemin hazırlamak olacağını belirtti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Tuba, Vural, Çokal, Personel, Alınma, Şekline, Tepki, Gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı