Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 20:54 Bu haber 477 kez okundu
 
Türkiye'nin Sahip Olduğu İlk Turistik Denizaltı Nemo Primero St. Didier Batığı’na Dalıyor
Beklenen gün geldi! Türkiye'nin sahip olduğu ilk turistik denizaltı Nemo, Akdeniz’in unutulmaz sualtı zenginliklerini misafirleri ile paylaşmak için gün sayıyor.
Asayiş Haberi
Türkiye'nin Sahip Olduğu İlk Turistik Denizaltı Nemo Primero St. Didier Batığı’na Dalıyor

Nemo’nun resmi açılışı 11 Nisan Salı günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek.

Büyük bir bölümü sularla kaplı dünyamızda, bizi her zaman etkilemiştir mavi derinliklerdeki saklı gizemler. Her birimiz bir kaptan Nemo olmak istemişizdir, onun denizler altındaki serüvenlerini soluksuz okurken başlar denizin derinliklerindeki yaşamlara olan merakımız...

Şimdi yarım kalan hayalleri tamamlamak var, bizleri Akdeniz'in derinliklerindeki o gizemli dünya ile buluşturacak, ülkemizin ilk ve sınıfında tek turistik denizaltısı, Nemo'muz var...

Eşsiz bir deneyime hazır olun. Antalya Kaleiçi açıklarında bulunan St. Didier Batığı’na özel hazırlanan dalış rotasında misafirlerini su altı güzellikleri ile buluşturacak olan 48 kişilik ‘Nemo Primero’; 20 metre uzunluğa, 4 metre genişliğe, 6.5 metre yüksekliğe ve 106 ton ağırlığa sahip. ‘Nemo Primero’, dalış trim sistemleri sayesinde 1 dakikadan az süre içinde dalış ve satıh yapma özelliğiyle, sualtında çok rahat kontrolü sağlanması ve yüksek manevra kabiliyeti ile her gün, günde altı dalış yapacak.

Ülkemize kazandırılan ‘Nemo Primero’, İspanya’da 1 yıl süren güvenlik ve modernizasyon işlemlerinin ardından, tavizsiz ve sıkı bir denetimden geçerek GL/DNV sertifikasıyla ödüllendirildi.

“Dünyada sivil denizaltı sahibi olan 7 ülkeden biriyiz”

Submarine Turkey, IHS Travel ve Touristfly Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Yavuzyiğit, neden denizaltına yatırım yaptıklarını şu sözlerle anlattı: “Uzun soluklu bir proje oldu, öncü olmak ve arkamızdan gelenlerin daha iyi şartlarda yol almalarını sağlamak için çok emek harcadık. Projeye ilk başladığımızda, ‘Nemo Primero’ bir metal yığını gibi görünüyordu ama ülkemiz bugün sivil denizaltı sahibi olan yedi ülkeden biri oldu.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Türkiye'nin, Sahip, Olduğu, İlk, Turistik, Denizaltı, Nemo, Primero, St., Didier, Batığı’na, Dalıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı