Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 21:09 Bu haber 1715 kez okundu
 
Tütüncü Çocukları Sevindirdi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Erenköy Mahallesi’nde çocukların park talebini yerinde inceledi ve parkın yapılmasının talimatını verdi.
Gündem Haberi
Tütüncü Çocukları Sevindirdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Erenköy Mahallesi’nde çocukların park talebini yerinde inceledi ve parkın yapılmasının talimatını verdi.

Gün boyu belediyesinin ilçenin değişik noktalarında devam eden çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Hakan Tütüncü,  çocukların park talebi için de Erenköy Mahallesi’ni ziyaret etti.
Üzerinde iş yeleği bulunan Başkan Hakan Tütüncü, bürokratlarıyla park istenilen 4809 ve 4808 sokakları arasındaki alanda incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından bürokratlarına parkın yapılması talimatını veren Tütüncü, bölgede bulunan çocuklara da istedikleri parkın yapılacağının müjdesini verdi. Tütüncü, satranç seti ve oyuncak bebek hediye ettiği çocuklara, “ Sizleri çok seviyoruz. Belediye olarak en çok sizlere yönelik yatırım yaptığımız da mutlu oluyoruz.  Oyun alanınızı en kısa sürede tamamlayarak hizmetinize sunacağız. Güle güle kullanın.” şeklinde seslendi.

İnşaatlar bittikten sonda doğal gaz gelecek
Başkan Hakan Tütüncü, bölgedeki vatandaşların doğal gaz isteğiyle ilgili de şunları söyledi: “Erenköy Mahallemizin mülkiyet ve imara ilişkin sorunları dönemimizde çözüldü. Şimdi gecekonduların yerine modern konutlar inşa ediliyor. İnşaat süreci tamamlandıktan sonra modern şehircilik hizmetlerini hızlı bir şekilde mahallemize getireceğiz. Elektrik iletim hatlarının yer altına alınmasını ve doğal gazın gelmesini sağlayacağız. Belediye olarak bölgede yapılması gereken yeşil alan, semt pazarı, yol, asfalt gibi hizmetlerimizi de yapıyoruz. Gecekondu yıllarında çok zahmet çeken Erenköy Mahallesi’ndeki hemşehrilerimin, modern şehircilik hizmetleriyle donatılmış bir semtte konforlu bir yaşamı çoktan hak ettiklerini düşünüyorum. Bunun gereğini yaptık, yapıyoruz ve yapacağız. Kot yüksekliği ile kent merkezinin görülebildiği Erenköy Mahallemiz, modern konutları, belediyecilik hizmetleriyle ilçenin en güzel muhitlerinden biri haline geldi. Biz çalıştıkça Kepez kazanıyor ve hemşehrilerimizin yüzü gülüyor.”

Park 1000 m2 alana yapılacak
Erenköy Mahallesi sakinleri de,  kendilerini gecekondu cefasından kurtararak, modern konutlarda yaşama imkânı sağlamasından dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür ettiler. Erenköy Mahallesi’nde park, 1000 m2 alan üzerine yapılacak. Çocuk oyun parkının konulacağı alana, ahşap oturma mobilyaları da yerleştirilecek. Çim ile yeşillendirilecek olan parka, çeşitli türde ağaç ve bitki dikilecek.  Park, eğimli bir arazi üzerine yapılmasından dolayı seyir terası özelliği de olacak. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Tütüncü, Çocukları, Sevindirdi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı