Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 21:08 Bu haber 588 kez okundu
 
Tütüncü Pazarcılara Seslendi
Referandum çalışmalarında semt pazarcılarına da seslenen Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, ülke yönetiminde çok başlılığın ortadan kaldırılması için ‘evet’ oyu istedi.
Gündem Haberi
Tütüncü Pazarcılara Seslendi

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumuna ‘evet’ oyları verilmesi için çalmadık kapı bırakmayan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, ilçesindeki semt pazarcılarına da seslendi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Semt Pazarcıları Odası Başkanı İsmail Öz ile birlikte Çamlıbel Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nda pazarcı esnaf ile birlikte kahvaltı yapan Başkan Tütüncü, kısa bir referandum tanıtım konuşması yaptı, vatandaşların belediyesinden beklentilerini dinledi.

Kepez esnafı hep mutludur

Açılış konuşmasında Tütüncü’nün esnaf dostu bir belediyecilik anlayışı güttüğünü hatırlatan AESOB Başkanı Dere, Kepez Belediyesi’nin esnaflara en fazla destek sağlayan kurumların başında geldiğini söyledi. Ardından mikrofonu devralan Tütüncü, her zaman esnafın yanında olduğunu hatırlatarak; “Kepez’de esnaflık yapmak güzeldir, Kepez esnafı hep mutlu. Zaman zaman pazarlarımızı geziyoruz, sizlerle sohbet ediyoruz.” diyerek konuşmasına başladı.

Referandum çok önemli

Pazar günü yapılacak referanduma değinen Tütüncü, hep birlikte geleceğe yürüyüşümüzü sürdüreceğimizi söyledi. Referandumun çok önemli olduğunu vurgulayan Tütüncü, “Bir kısım vatandaş ‘evet’ diyecek, bir kısmı da ‘hayır’ diyecek. Evet diyenlerin de hayır diyenlerinde başımızın üstünde yeri var. Ama ben oynayacağımız referandumun önemini size anlatmak istiyorum” diye konuştu.

Yönetimdeki çekişmeler sona erecek

Referandumdan ‘evet’ oylarının çıkmasıyla Türkiye yönetiminde çok başlılığı ve koalisyon hükümetlerinin ortadan kalkacağını izah eden Tütüncü, şöyle konuştu; “Hem başbakanın hem cumhurbaşkanının yetkili olması, birbiriyle kavga etmelerini sonuçluyor. İki şoför direksiyonu tutarsa, o araba kaçınılmaz olarak yerinde patinaj yapıyor. Bir geminin 3-5 kaptanı olsa, her biri dümeni bir tarafa çevirse, gemi alabora olur. Bir gemide bir kaptan olur ve o kaptan geminin güvenliğinden sorumlu olur. Bugüne kadar ne çektiysek, bu çok başlı yönetimlerden çektik. Ben kendimi bildim bileli hep başbakanlar ile cumhurbaşkanları çekişir. Ekonomik krizin de aslında sebebi cumhurbaşkanı ile başbakan arasındaki kavgalardır. Eski Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer el kadar anayasayı eski Başbakanımı Bülent Ecevit’in önüne fırlatıverdi, döviz 4 kat fırladı, 600 bin vatan evladı işsiz kaldı. Çok büyük bir ekonomik buhranı bize yaşatan, bu işin altındaki esas sebep, iki kişi arasındaki kavgaydı.” 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Tütüncü, Pazarcılara, Seslendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı