Haber Detayı
26 Ekim 2018 - Cuma 13:35 Bu haber 1618 kez okundu
 
TYGD Antalya İl Temsilcisi Taner Şahin’den 29 Ekim Mesajı
Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği (TYGD) Antalya İl Temsilcisi Taner Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Gündem Haberi
TYGD Antalya İl Temsilcisi Taner Şahin’den 29 Ekim Mesajı

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği (TYGD) Antalya İl Temsilcisi Taner Şahin, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet'in ilanı ve milletin bağımsızlık mücadelesinin ruhunun ortaya konulduğunu belirterek, aziz ve büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95. yılının kutlandığını kaydetti.

Taner Şahin mesajında "Türk Milleti'nin esaret ve dayatmalara rıza göstermeyerek istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, zaferle taçlandırmıştır. Bu büyük zaferin ardından, 29 Ekim 1923’te, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesi ile Türkiye Cumhuriyeti’ni kuruldu. Türkiye Cumhuriyeti, 95 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş ve etmeye de devam edecektir. En son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar, milletimizin devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha teyit etmiştir. Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da, İstiklal Harbi’ndeki gibi kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti terörden arındıkça, eskisinden çok daha güçlü hale gelmektedir. Cumhuriyetimizin 95. yılını kutluyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yâd ediyorum" dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: TYGD, Antalya, İl, Temsilcisi, Taner, Şahin’den, 29, Ekim, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı