Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 20:28 Bu haber 1715 kez okundu
 
TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu Mehmet Akif Ersoy'un 82. Ölüm Yıldönümü Mesajı Yayınladı
TYGD Bşk. Kenan Akçahanoğlu: TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un 82. ölüm yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Gündem Haberi
TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu Mehmet Akif Ersoy'un 82. Ölüm Yıldönümü Mesajı Yayınladı

Mehmet Akif Ersoy'un değerlerine ve davasına bağlı bir millet adamı olduğunu ifade eden Kenan Akçahanoğlu "Bu aziz millete olan sevgisi ve dava bilincine olan duyarlılığıyla gönüllerde taht kuran milli şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Akçahanoğlu, “Yaşadığı dönemin zorluklarına rağmen değerlerine ve davasına bağlılığıyla, yaşamı ve mücadelesiyle her zaman örnek şahsiyetlerden biri olarak milletimizin gönlünde müstesna yerini almış ve almaya devam edecek olan Mehmet Akif Ersoy, milli mücadele yıllarında yazdığı şiirleri, yazıları ve Anadolu'nun değişik vilayetlerinde verdiği vaazlarıyla karamsarlığa düşen milletimize mücadele ruhunu aşılayarak cesaret ve ümit vermiştir. Her zaman göğsümüz kabararak okuduğumuz İstiklal Marşımızı milletimize armağan eden Mehmet Akif Ersoy, 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın' diyerek o günlerin ne kadar zorlu ve çetin geçtiğini de ortaya koymuştur. Onun yazdığı İstiklal Marşı, aziz milletimizin yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. Bugün bizlere düşen İstiklal Marşı ruhunu korumak ve gelecek nesillere aktarmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle istiklal şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'u vefatının 82. yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: TYGD, Genel, Başkanı, Akçahanoğlu, Mehmet, Akif, Ersoy'un, 82., Ölüm, Yıldönümü, Mesajı, Yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı