Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 22:48 Bu haber 909 kez okundu
 
Uluslararası Öğrencilerden Coşkulu Mezuniyet Töreni
Akdeniz Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)’de eğitim alan uluslararası öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.
Eğitim Haberi
Uluslararası Öğrencilerden Coşkulu Mezuniyet Töreni

Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende konuşan Akdeniz Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ahmet Zeki Güven, “TÖMER olarak öğrencilerimizle birlikte yoğun ve güzel bir yıl geçirdik. Onlar, Türkçeyi ve Türkiye’yi çok sevdi. Biz de onları çok sevdik. Mezun olan öğrencilerimizin her birine hayatta başarılar diliyorum.’ diye konuştu.

Mezuniyet töreninde dünyanın farklı ülkelerinden gelen uluslararası öğrenciler şiir dinletisi, skeçler, dans gösterileri, koro ve solo şarkılar yeteneklerini sergiledi. Uluslararası öğrenciler Türk kültürünü yansıtan gösterileri ve söyledikleri türkülerle izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Öğrencilerin yıl boyunca yaptıkları etkinliklerin fotoğraflarıyla hazırladıkları slayt gösterileri de izleyenleri hem hüzünlendirdi hem gülümsetti.

Türkiye ve Türkçe dostu öğrencilerin çeşitli gösterileriyle renkli görüntülere sahne olan tören sonunda uluslararası öğrenciler diplomalarını alarak hep birlikte kep atıp geleneksel Türkçe oyun havaları eşliğinde oyunlar oynadılar.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Uluslararası, Öğrencilerden, Coşkulu, Mezuniyet, Töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı