Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 12:54 Bu haber 2098 kez okundu
 
Uluslararası Öğrencilere Aşure Günü Etkinliği
Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından, 2018-2019 Akademik Yılı Güz Döneminde eğitim almak üzere Akdeniz Üniversitesi’ne gelen Uluslararası öğrenciler için Aşure Günü etkinliği düzenledi.
Eğitim Haberi
Uluslararası Öğrencilere Aşure Günü Etkinliği

Akdeniz Üniversitesi Kır Kahvesinde düzenlenen etkinliğe, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Ögke, Genel Sekreter Ali Serinoğlu, Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Binnur Genç İlter, Erasmus+ ve Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörü Öğr. Görevlisi Nurgül Büyükkalay, ofis çalışanları ve çok sayıda uluslararası öğrenci katıldı.

Pek çok farklı ülkeden gelen öğrencilerin katıldığı programda konuşan, Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Binnur Genç İlter, “Dünyanın çok farklı coğrafyalarından gelen sizleri Akdeniz Üniversitesi’nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Aşureyi biz ülkemizde dostlarımızla, komşularımızla ve akrabalarımızla paylaşırız. Sizler Akdeniz Üniversitesi öğrencisi olarak bu büyük ailenin bir parçası oldunuz. Bu yüzden bu güzel ve anlamlı günü sizlerle paylaşmak istedik. Hepinize mutlu, verimli ve güzel bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Ülkemize, şehrimize, ve Üniversitemize hoş geldiniz.” diye konuştu.

Aşure günü hakkında bilgilerin verildiği etkinlikte, Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim-öğretim, Türkiye’de ve Antalya’da yaşam kültürü hakkında bilgilendirme de yapıldı. Katılımcılara aşure ikram edilen programda uluslararası öğrenciler Geleneksel Türk Müziği eşliğinde oyunlar oynayarak hep birlikte güzel bir gün geçirdiler.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Uluslararası, Öğrencilere, Aşure, Günü, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı