Haber Detayı
01 Nisan 2017 - Cumartesi 23:34 Bu haber 643 kez okundu
 
Uslu, Bugün Karşı Çıkanlar, Geçmişte Bu Sistemi İstemişti
AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi halk oylaması çalışmaları kapsamında ilçe ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.
Politika Haberi
Uslu, Bugün Karşı Çıkanlar, Geçmişte Bu Sistemi İstemişti

Her gün ayrı bir ilçede Anayasa değişikliği ile ilgili bilgilendirme toplantıları yapan Atay Uslu, toplantılarına Kaş ilçesinde devam etti. Sırasıyla Karadağ, Doğantaş, Ortabağ, Gürsu, Dirgenler ve Kasaba mahallelerinde, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek hem hasret giderdi, hem de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı.

İSTİKRAR VE GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN

Atay Uslu, hemşerileri ile yapmış olduğu toplantılarda Türkiye'nin tek başına iktidar dönemlerinde istikrarı sağladığını  ve ekonomik olarak güçlendiğini, koalisyonlar döneminde ise istikrarsızlık oluştuğunu ve ekonomik dengelerin bozulduğunu  ifade etti.

MESELE MEMLEKET KARARIMIZ EVET

Atay Uslu konuşmasında şu bilgileri verdi: "Geçmişte Özal, Demirel, Türkeş, Yazıcıoğlu başkanlık sistemini arzu etmişler. Ertuğrul Özkök, Zülfi Livaneli gibi bu sisteme bu gün karşı olanlar koalisyon dönemlerinde başkanlık sistemini istemişler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Refah Partisi İl Başkanlığı döneminde bu sistemin ülkemiz için gerekli olduğunu, 2003 yılında başbakan olduktan sonraki  ilk demeçlerinden birinde de hedefimiz başkanlık sistemi demiştir. Yani mesele bu günün meselesi değildir, bir memleket meselesidir.  Mesele Memleket, Kararımız Evet" 

Yapılan toplantılara Kaş Belediye Başkanı, AK Parti İlçe Başkanı ve teşkilat mensupları da katıldı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Uslu,, Bugün, Karşı, Çıkanlar,, Geçmişte, Bu, Sistemi, İstemişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı