Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 23:51 Bu haber 1338 kez okundu
 
Vali Karaloğlu’ndan 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı
Gündem Haberi
Vali Karaloğlu’ndan 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıl dönümünde, canlarıyla, kanlarıyla, sarsılmaz imanlarıyla büyük bir destan yazan Aziz Şehitlerimizi anıyoruz. Çanakkale Deniz Zaferimiz kutlu olsun, kahraman şehitlerimizin ruhu şâd olsun.

Çanakkale, tarihe sığmayan bir destandır. Tarihte eşine rastlanmayan bu müstesna destan, milletimizin bu topraklarda sonsuza kadar yaşama kararlılığının tüm dünyaya ilanı olmuştur. Aziz Milletimiz,105 yıl önce bu büyük destanı yazan ve tarihin seyrini değiştiren kahramanlarımızın aziz hatıralarını yâd etmek için 18 Mart’ı Şehitler Günü ilan etmiştir.

Bugün aziz vatanımızda hür bir şekilde nefes alıyorsak ve şanlı bayrağımız gökyüzünde gururla dalgalanıyorsa, elbette ki bunu, imkânsızı başaran kahraman ecdadımıza borçluyuz. Aziz Şehitlerimize ve Kahraman Gazilerimize borçluyuz. "Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum" diyen Gazi Mustafa Kemal’e, "Haydi oğlum git, ya Gazi ol, ya Şehit" diyerek oğullarını uğurlayan annelere, vatan toprağından vazgeçmemek için bile bile canlarını feda eden 57. Alay’ın kınalı kuzularına, tarihimizi sırtında taşımaya kalkan ve bunu başaran Seyit Onbaşı’ya; dünyaya “Çanakkale Geçilmez” dedirten tüm şehit ve gazi ecdadımıza borçluyuz. 

Bunun için her yıl 18 Mart'ta, onur ve gururla Çanakkale Destanı’nın yıl dönümünü kutluyor, bu büyük destanın kahramanları cennetmekân şehitlerimizi yâd ediyoruz. Elbette bugün, Çanakkale Şehitlerinin torunları olarak bizlere düşen, kahraman ecdadımızın mirası olan bu topraklara layıkıyla sahip çıkmaktır. Çanakkale ruhunu, inancını, azmini, kararlılığını bugün de kalbimizde hissetmek, gerektiğinde ortaya koyabilmektir. İstiklalimizden ve istikbalimizden asla taviz vermemektir.

Büyük bir gururla söyleyebiliriz ki, dün taviz vermedik, bugün taviz vermiyoruz, yarın da taviz vermeyeceğiz. Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Sakarya’dan Dumlupınar’a, Büyük Taarruz’dan 15 Temmuz’a; Fırat Kalkanı’ndan Zeytin Dalı’na, Barış Pınarı’na ve Bahar Kalkanı’na; şanlı tarihimiz boyunca asla taviz vermedik, vermeyeceğiz.  Milletimizin son ferdi şehit olana kadar bu topraklardaki varlığımız, birliğimiz ve kutlu mücadelemiz sürecektir.

İnşallah, aynı Çanakkale’deki ruh ve şuurla, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla omuz omuza verecek ve ecdadımızın emaneti olan aziz vatanımıza sahip çıkacağız. Şehit ecdadımızın aziz hatıralarını asla çiğnetmeyeceğiz. Aydınlık yarınlar için kenetlenip yılmadan çalışacağız.

Bu duygularla, büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan Çanakkale Zaferi’nin 105. yılını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, bu topraklar için can veren Aziz Şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, Kahraman Gazilerimizi minnetle yâd ediyoruz.

Cennetmekân şehitlerimizin ruhları şâd olsun.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Vali, Karaloğlu’ndan, 18, Mart, Şehitleri, Anma, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı