Haber Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 20:19 Bu haber 2316 kez okundu
 
Vali Yazici Bilim Üniversitesi’nin Mezuniyet Törenine Katildi
Vali Ersin Yazıcı Antalya Bilim Üniversitesi’nin 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Törenine katıldı. Törende mezun olan öğrencileri tebrik eden Vali Yazıcı Türk gencinin başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını vurguladı.
Asayiş Haberi
Vali Yazici Bilim Üniversitesi’nin Mezuniyet Törenine Katildi

Vali Ersin Yazıcı Antalya Bilim Üniversitesinin 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Törenine katıldı. Törende mezun olan öğrencileri tebrik eden Vali Yazıcı Türk gencinin başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını vurguladı.

Mezuniyet Törenine Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Metin Altunbaş, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan, Bilim Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek, Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Antalya Bilim Üniversitesinin 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreninde olmaktan gençlerin özel anlarına tanıklık etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, mezun olan öğrencileri ve anne babalarını tebrik edip öğrencileri yetiştiren hocalarına da teşekkürlerini iletti.

Gerekirse Bekleyin Ama Sevdiğiniz İşi Yapın

Türk gencinin yapamayacağı ve başaramayacağı şeyin olmadığını özellikle vurgulayan Vali Yazıcı;Allah hepinize uzun ömürler versin. Mezun oldunuz. Diplomanızı aldınız bunun mutluluğunu yaşıyorsunuz ancak sizin için hayat şimdi başlıyor. Bundan sonraki hayatınızda yaşam koridorunda ilerlerken bugünlerde alacağınız kararlar, tercih edeceğiniz işler çok önemli. Sizlere kısa bir nasihatte bulunmak istiyorum. Bugüne kadar ailelerinizden harçlık isteyebiliyordunuz. Çünkü öğrenciydiniz. Zaman geçtikçe şöyle bir iç çelişkiye düşünüyorsunuz. Ben üniversite mezunuyum 22, 23 yaşına geldim. Halâ ailemden para istiyorum, harçlık istiyorum. Bu beni rahatsız ediyornoktasına geliyorsunuz. Ben işsiz kaldım. Mezun olalı 6 ay oldu, belki 8 ay oldu para kazanmam lazım. Her ne kadar eğitimimle ilgili olmasa da şu işe başlayayımdemeyin. Aileleriniz bir müddet daha sizi desteklemeye, size moral vermeye devam edecektir. Dolayısıyla lütfen, beğenmesem de şu işi yapayımnoktasına kendinizi taşımayın. Eğer bunu yaparsanız kendinize en büyük kötülüğü yaparsınız. Çünkü çok büyük bir çoğunluğumuz sevsek de sevmesek de o işte kalmaya devam ederiz. Hayallerimizden vazgeçeriz. Onun için atacağınız ilk adım çok önemli. Sizler için hayat yeni başlıyor. Ne yapmak istiyorsanız ona göre hazırlığınızı yapın. Tabi ki takdir sizin ama bunlarda kulağınıza bir küpe olarak kalsın. Ben tekrar başta hocalarımız olmak üzere öğrencilerimizi, anne babalarımızı tebrik ediyorum. Sevgili gençler yolunuz bahtınız açık olsun.” dedi.

Protokol konuşmasının ardından Vali Yazıcı okul üçüncüsü Dilara Budak, ikinci Gül Beril Kımalı ve Birinci Muharrem Kılıç’a mezuniyet plaketi takdim etti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Vali, Yazici, Bilim, Üniversitesi’nin, Mezuniyet, Törenine, Katildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı