Haber Detayı
02 Eylül 2021 - Perşembe 20:12 Bu haber 2066 kez okundu
 
Vali Yazıcı Yeni İl Jandarma Komutanını Kabul Etti
Vali Ersin Yazıcı, Antalya İl Jandarma Komutanı olarak atanan Tuğgeneral Yavuz Özfidan’ı makamında kabul edip yeni görevinde başarılar diledi.
Asayiş Haberi
Vali Yazıcı Yeni İl Jandarma Komutanını Kabul Etti

Vali Ersin Yazıcı, Antalya İl Jandarma Komutanı olarak atanan Tuğgeneral Yavuz Özfidan’ı makamında kabul edip yeni görevinde başarılar diledi.

Antalya Dünyanın En Güvenli Şehirlerinden Biri

Görüşmede, Antalya’nın dünyanın en güvenilir şehirlerinden biri olduğuna vurgu yapan Vali Ersin Yazıcı “Bizim görevimiz bu şehirdeki huzur ve güvenliği sağlamak. Antalya bir dünya şehri, ülkemizin turizm başkentidir. Biz sadece bu şehirde yaşayan iki buçuk milyon insanın güvenliğinden sorumlu değiliz. Her sene yurtdışından milyonlarca misafir ağırladığımız şehrimizde misafirlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde tatillerini yaparak ülkelerine memnun bir şekilde dönmelerini sağlamak da bizim görevimiz. Bu misafirlerin şehrimizi tercih etmesi adına Antalya’nın güvenliği kadar güvenlik algısı da çok önemli. Biz şehrimizin tanıtımını yaparken bu ziyaretçilere bu şehrin güvenli olduğu algısını da vurguluyoruz. Turizm bölgelerimizin birçoğu da Jandarmanın yetki ve sorumluluk alanlarında yer alıyor. Buradaki personelimizin imajı, tutumu ve nitelikli olması çok önemli. Yabancı misafirlerimize karşı Türk askerini temsil ettiklerinin bilincinde olmaları gerekiyor. Bu yüzden bizlere çok büyük bir sorumluluk düşüyor. Bu şehirde yaşanacak en küçük bir talihsiz olay, en küçük bir iletişim sorunu dahi sadece şehrimizin değil Türkiye’nin imajını da zedeler. Bu sebeple görevimizi ifa ederken büyük bir hassasiyet göstermeliyiz. Siz de tecrübeli bir generalimiz olarak Terörle Mücadele Daire Başkanlığı görevinden şehrimize İl Jandarma Komutanı olarak atandınız. Ben görevinizi en iyi şekilde ifa edeceğinize inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Görevinizde kolaylıklar ve başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

Tuğgeneral Yavuz Özfidan Kimdir

1968 yılında Eskişehir’de doğmuştur.

1986 yılında Işıklar Askeri Lisesi, 1990 yılında Kara Harp Okulu, 1991 yılında Piyade Okulu, 1992 yılında Jandarma Subay Okulundan mezun olmuştur. 2009 yılında; Dicle Üniversitesi Eğitim Bilimlerinde Yüksek Lisans derecesi almıştır. İtalya Carabinieri Subay Okulu, Kara Harp Akademisinde kurslar görmüştür.

1992-2000 yılları arasında Bölük ve İlçe Jandarma Komutanı olarak; Niğde, Ankara ve Van’da çeşitli görevlerde bulunmuş,

2000-2007 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde Ankara ve Diyarbakır’da Proje Geliştirme ve Analiz Değerlendirme Subaylığı,

2007-2011 yılları arasında İstanbul Tak.J.Komd.Alayı Hrk. Eğt. Ks.A.liği ve Tunceli Dent.ve Değ. Bşk.lığı,

2011-2017 yılları arasında Burdur, Hakkâri ve Muğla İl Jandarma Komutanı olarak görev yapmış, 21 Temmuz 2017 tarih ve 2017 / 285 sayılı Kararname ile Tuğgeneralliğe terfi etmiş ve Van İl Jandarma Komutanı olarak atanmıştır.

2019-2021 tarihleri arasında Jandarma Terörle Mücadele Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Vali, Yazıcı, Yeni, İl, Jandarma, Komutanını, Kabul, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı