Haber Detayı
03 Ağustos 2021 - Salı 20:39 Bu haber 2466 kez okundu
 
Vatandaşın Derdi Yangın, İktidarınki Ev Satma
Antalya'da evi yangında zarar görenler için TOKİ'nin 20 yıl ödemeli ev yapacağı açıklamasına CHP'li Özer'den tepki geldi: "Yangında insanlar tüm anılarını, emeklerini kaybetti.
Politika Haberi
Vatandaşın Derdi Yangın, İktidarınki Ev Satma

Millet Can Derdindeyken Beton Muhabbeti Şık Değil!

Antalya'da evi yangında zarar görenler için TOKİ'nin 20 yıl ödemeli ev yapacağı açıklamasına CHP'li Özer'den tepki geldi: "Yangında insanlar tüm anılarını, emeklerini kaybetti. Doğamız, canlarımız gitti. Keşke vicdanlı olup beton muhabbeti yapmasalardı. Vatandaşın derdi yangın, iktidarınki ev satma!"

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer 21 Temmuz'da Manavgat'ın kuzeyinden başlayıp sürekli yön değiştiren rüzgarla toplamda 5 ilçeye sıçrayan yangında, sadece evlerin yandığını sanan bazı kişilerin olduğunu söyledi. Özer, vatandaşların her şeylerini kaybetmişken TOKİ'nin 20 yıl ödemeli ev yapacağını söyleyip "Çok eski evi olanlar keşke bizim de evimiz yansaydı diyecek" şeklinde konuşanları vicdan sahibi olmaya davet etti.

Milletin kafasına fırlatılan çay paketine değil sevgi ve vicdan sahibi yöneticilere ihtiyacı olduğunu belirten Özer, "Yangında insanlar tüm anılarını, emeklerini, birikimlerini kaybetti. Doğamız, canlarımız, ekolojimiz yandı. Keşke biraz vicdan sahibi olsalardı ve yangını söndürmeye daha fazla çaba harcasalardı da beton muhabbeti yapmasalardı. Millet can derdindeyken beton muhabbeti şık olmadı. Vatandaşın derdi yangın, yüreği yangın yeri ama iktidarın derdi ev satmak. Ayrıca ev yapacaksanız da bedava yapmak zorundasınız" diye konuştu.

İKTİDAR SAHİPLERİ AÇIKLAMAK ZORUNDA

Şu ana kadar Manavgat, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa olmak üzere 5 ilçede toplam 69 mahallenin etkilendiği yangında 35 mahalle tamamen, 15 mahalle ise kısmen tahliye edildiğini hatırlatan Özer, şu ana kadar yapılan tespitlerde 31 bin dekarlık tarım alanının da zarar gördüğünü söyledi. CHP'li Özer şöyle devam etti:  "Şu bir gerçek; müdahale esnasında önemli hatalar yapılmasaydı yangın bu derece yayılmaz ve bir noktada kontrol edilebilirdi. Dağlık ve uzun çamlarla örtülü alanlarda yerden söndürme çalışmalarının sağlıklı yürütülemeyeceği, havadan gerçekçi bir müdahale yapılması gerektiği ortadaydı. Yine böyle alanlarda helikopterlerle başarılı olunamayacağı, uçaklara ihtiyaç olduğu da ortadaydı. Öncelikle bunu kabul etmek gerekir. Yine şu da bir gerçek ki, bu ülke yönetimi yılda ortalama en az 2 bin yangın çıkan bu ülkeyi hiç düşünmemiş ve bir yangın söndürme uçak filosu bile kurmamıştır. Neden uçak filomuzun olmadığını yangında her şeyini kaybedenlere, başta Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli olmak üzere bu iktidar sahipleri açıklamak zorundadır."

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Vatandaşın, Derdi, Yangın,, İktidarınki, Ev, Satma, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı