Haber Detayı
28 Ocak 2019 - Pazartesi 20:39 Bu haber 9787 kez okundu
 
Vedat Taşkıran’ı Bin’lerce Kepez’li Yalnız Bırakmadı
Anavatan Partisi Destekli Kepez Belediye Başkan Adayı Vedat Taşkıran Bin’lerce Kepez’liyle bir araya geldi.
Politika Haberi
Vedat Taşkıran’ı Bin’lerce Kepez’li Yalnız Bırakmadı

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Antalya Şoförler Odası Düğün Salonu’nda düzenlenen partisinin Kepez Belediye Başkan adayı Vedat Taşkıran’ın tanıtım toplantısına katıldı.

İbrahim Çelebi yaptığı konuşmasında “Antalya’nın bazı bölgelerinde yaşanan afetten dolayı geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. Ülkede gelir adaletsizliği olduğunu belirterek Orta direk çöktü Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini etrafımız ateş kapanı. Küresel emperyalist güçlerin bölgemizde musallat ettiği bir Suriye problemiyle karşı karşıyayız. Uzun yıllardır yaşıyoruz ve en büyük bedeli de bize ödettiriyorlar. Suriye sınırında düşürülen Rus uçağı adeta turizmin, üretimin başkenti Antalya’ya düştü ve bu olay nedeniyle Antalya’nın turizm anlamında ne büyük sıkıntılar çektiğini hepimiz biliyoruz. Suriye konusunda hükümetin başlarda hata yaptığını şuanda doğruların yapılmakta olduğunu kaydetti. Keşke o zaman öngörebilseydik de Suriye problemini bize dikte ettikleri şekildeki oyunu bozabilseydik, hatalardan ders çıkarılması gerektiğini Suriye probleminin çözülmesine yönelik adımları desteklediklerini 1998 Adana mutabakatına her kesim tarafından riayet edilerek Suriye kamburundan kurtulmayı diledi. Türkiye’nin dış güçler tarafından ekonomik bir saldırıyla karşı karşıya olduğunu da Türkiye’nin en büyük problemlerinden birisi gelir adaletsizliği. Anavatan Partisi’ni Anavatan yapan, Turgut Özal’ı Özal yapan orta direk adeta çöktü.

Türkiye’de çok az bir mutlu azınlık ve büyük bir yoksul kesime doğru gidiyoruz. Bu makas açıldıkça, yaşama şartları zorlaşıyor. Dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olan ülke iken şuan her şeyimizi ithal ediyoruz. Hızla tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine dönmemiz gerekiyor. Türkiye’nin yetişmiş insan gücü ve dinamik genç nüfus yapısıyla çözemeyeceği hiçbir problemin olmadığını siyasi yapının da sıkıntılı olduğunun altını çizdi. Enerjinin kuru kavgalarla heba edildiğini Türkiye’nin sorunlarını çözmeye odaklanmıyoruz.

İktidar da önemli ama daha önemlisi muhalefet yapıcı, yönlendirici bazı şeylere zorlayıcı bir muhalefete ciddi anlamda ihtiyaç var. Yapılan doğru şeylere doğru, yanlış şeylere yanlış diyebilmemiz, bu erdemi göstermemiz lazım. Biz doğru yapılanları görmez, her şeye kötü dersek, doğru eleştiriler de halk tarafından dikkate alınmıyor. Yaşadığımız en büyük sıkıntılardan birisi bu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucusudur ama iktisadi ve ekonomik anlamda kurucusu da bizim kurucu Genel Başkanımız rahmetli Özal’dır İçine kapanmış, kardeş kavgasıyla helak olan bir ülkeyi aldı dünyaya tanıttı. Dünyayla rekabet ettirdi. Dünyanın sayılı etkin ülkelerinden biri haline getirdi. O dönemde de içimizde çok çabuk satın alınan insanlar vasıtasıyla Türkiye’ye çok büyük oyunlar oynandı. Özal, PKK’nın arkasındaki gücü çözdü. Şimdi FETÖ dediğimiz o oluşumların kimin projesi olduğunu çözdü. Uğur Mumcu’nun, Eşref Bitlis’in, Adnan Kahveci’nin, Turgut Özal’ın öldürülmeleri tesadüf değildir. Mumcu, Bitlis ve Kahveci 12’şer gün arayla şehit edilerek Özal’a gözdağı verildi. Hainler damarlarımıza kadar sızmışlardı. 15 Temmuz’da bunu gördük. Gerçek ihtiyaçlar ve düşünceler okunamadığı için Anavatan Partisi’nin de içinde olduğu üçlü koalisyonu 2002 yılında vatandaşın cezalandırdığını yanlış yaptık toplum bizi cezalandırdı. Adeta bizi nadasa bıraktı ama görüyoruz ki merkez dediğimiz siyasi yapı yönetimden uzaklaştığı zaman Türkiye’nin sonu felaket. Toplumun tamamını kucaklayan bir siyasi partiye ihtiyaç var. Bu siyasi parti de Anavatan Partisi’dir. Geçmişte doğru yaptıklarımızı da yanlış yaptıklarımızı da biliyoruz. Yanlış yaptıklarımızdan dersimizi aldık. Siyasette uzlaşı ve hoşgörü eksikliği var. Bizde bu uzlaşı ve hoşgörü eksikliğini tamamlamaya talibiz. Önümüzdeki dönem Türkiye’nin yeniden şekillendiği bir dönem olacak. 1983’te Anavatan Partisi’ni, 2002’de Adalet ve Kalkınma Partisi’ni doğuran şartlar şuanda da var. Türkiye’de siyaseti, partileri yeniden yarıştırır hale getirmeliyiz. Geçmişte başarılı olmuş bir partiyiz. Ülkenin kalkınmasına ciddi anlamda güç verdik. Şimdi tekrar Özal’ın herkesi kucaklayan, hoşgörülü siyasetine yeniden ihtiyaç var. Türkiye’nin Anavatan Partisi ve Özal’ın misyonuna ihtiyacı var ” dedi.

Vedat Taşkıran’ın büyük bir erdemlilik göstererek partinin bayrağını Kepez’de dalgalandırmak adına cesaret ortaya koyduğunu kaydeden İbrahim Çelebi, “Vedat Başkan’a ben kefilim. Sonuna kadar O’nun destekçisiyiz. İmkânlar dâhilinde Kepez’de ne yapılacaksa onu yapacağına inanıyoruz. Biz Turgut Özal’ın da Recep Tayyip Erdoğan’ın da partilerini kurarken nasıl zorlandıklarını iyi biliriz. Allah bir şeyleri nasip ettiği zaman aşılamayacak hiçbir engel yok. Bizim makamlara gelelim, Türkiye’yi sömürelim gibi bir niyetimiz yok. Bizim tek derdimiz bu coğrafyada güçlü bir Türk milletini daim kılmak” dedi.    

Desteklerinden dolayı Genel Başkan ve partililere teşekkür eden Kepez Belediye Başkan adayı Vedat Taşkıran ise, projelerini ve yapacağı işleri en iyi şekilde Kepezlilere anlatmaya çalışacağını kaydetti. Toplantın sonunda İbrahim Çelebi’nin Vedat Taşkıran’ın elini havaya kaldırması, çiçek takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Vedat, Taşkıran’ı, Bin’lerce, Kepez’li, Yalnız, Bırakmadı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vedat Taşkıran’ı Bin’lerce Kepez’li Yalnız Bırakmadı
Yorumlar
Haber Yazılımı