Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 21:13 Bu haber 1643 kez okundu
 
Vosvos Tutkunları Ulualan’a Sahip Çıktı
“Babaların görevi çocuklarının geleceğini korumaktır” diyen Antalya Vos07 Derneği üyeleri, Babalar Günü’nde, golf otellerine tahsis edilmesi planlanan Ulualan’a gelerek basın açıklaması yaptı.
Eğitim Haberi
Vosvos Tutkunları Ulualan’a Sahip Çıktı

“Babaların görevi çocuklarının geleceğini korumaktır” diyen Antalya Vos07 Derneği üyeleri, Babalar Günü’nde, golf otellerine tahsis edilmesi planlanan Ulualan’a gelerek basın açıklaması yaptı.  

Antalya Vos07 Derneği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Manavgat Ulualan bölgesinde 3 bin dönümlük alan üzerine yapmayı planladığı Golf Otelleri projesini, Babalar Gününde basın açıklaması yaparak eleştirdi. Ulualan’da yapılan basın açıklamasına Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu üyeleri ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’de katıldı. Vos07 Derneği Başkanı Erdal Ateş, yaptığı açıklamada doğa harikası olan Ulualan’ın gelecek nesillere aktarılmasını istediklerini belirtti. Başkan Ateş, “ Vos07 ailesi olarak hem babalar gününü kutlamak hem de kent halkının sahiplendiği Ulualan’a destek vermek amacıyla bir araya gelmenin mutluğunu yaşıyoruz. Babaların gerçek görevi, çocuklarının geleceğini korumaktır. Doğanın tüm mirasları bize emanettir. Babalar olarak, bu emanetleri gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. Vos07 ailesi olarak Manavgat halkının mücadelesine destek vermek için bir araya geldik. Ulualan halkındır. Turizm Bakanlığı bu hatalı planlamadan acil olarak geri dönmelidir” dedi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, tüm baba ve baba adaylarının Babalar Günü’nü kutlayarak sözlerine başladı. Başkan Şükrü Sözen, “Ulualan, tüm vatandaşlarımızın özgürce kullanabildiği kentin tüm dinamikleri ve ortak akılla planlanarak geleceğe aktarabileceği bir alan. Kentimizin yetiştirdiği çok değerli teknik insanlarımız, odalarımız STK’larımız var. Onlarında katkısıyla ve doğru planlamayla Ulualan bölgemizin tüm halkın kullanımına sunulmasını istiyoruz. Manavgat halkının haklı mücadelesinde bizlere destek verdiğiniz için platformumuz ve kent halkımız adına Vos07 ailesine teşekkür ediyorum. Ulualan halkındır, halkın kalacaktır” dedi. Vos07 ekibi, basın açıklaması yapmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’na gelerek Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu’nun başlattığı imza kampanyasına katıldı. Dernek üyeleri daha sonra Side ve Manavgat gezisi gerçekleştirerek etkinliklerini tamamladı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Vosvos, Tutkunları, Ulualan’a, Sahip, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı