Haber Detayı
02 Nisan 2017 - Pazar 21:27 Bu haber 365 kez okundu
 
Yörüklerden Başkan Uysal’a Ziyaret
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman ve Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinde bu yıl 2’ncisi düzenlenen Yörük Türkmen Çalıştayı’nın gelecek yıl bilimsel bir sempozyumu da içerecek şekilde uluslararası katı
Gündem Haberi
Yörüklerden Başkan Uysal’a Ziyaret

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya Yörükler Derneği ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Yörük Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi (YÖRKAM) işbirliğiyle 24 – 26 Şubat tarihlerinde 2’ncisini topladığı Yörük Türkmen Çalıştayı’nın ardından dernek yönetim kurulu üyeleriyle biraraya geldi.

Dernek Başkanı Duman ve beraberindekiler Başkan Uysal’ı makamında ziyaret etti. Duman, Başkan Uysal’a Yörük Türkmen Çalıştayı’nın toplanması için ortaya koyduğu özveri ve çalışma nedeniyle teşekkür ederken yönetim kurulu adına ressam Mustafa Ali Kasap'ın Başkan Uysal’ın yağlı boya portresini çalıştığı resmini hediye etti. Ziyarette, ayrıca, Duman, Başkan Uysal’ı 5 – 7 Mayıs tarihlerinde yapılacak 3’üncü Uluslararası Yörük Festivali ve 24’üncü Yörük Türkmen Şöleni’ne de davet etti.   

Başkan Uysal, 2’nci Yörük Türkmen Çalıştayı’nın sonuçları itibariyle de oldukça verimli geçtiğini belirterek “Çalıştayımızın gelecek yıl bilimsel bir sempozyumu da içerecek uluslararası katılımla olmasını planlıyoruz” dedi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Yörüklerden, Başkan, Uysal’a, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı