Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 21:36 Bu haber 2470 kez okundu
 
Zeytinköy’de Yeni Parkın Yapımı Sürüyor
Belediyeler Haberi
Zeytinköy’de Yeni Parkın Yapımı Sürüyor

Parklarda güneş enerjili aydınlatmaya geçmeye hazırlanan Muratpaşa Belediyesi, Başkan Ümit Uysal’ın talimatıyla ilk çalışmayı Zeytinköy bölgesindeki 2 bin 730 metrekarelik yeni park alanında gerçekleştiriyor. Peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından güneş enerjisiyle yapılacak aydınlatmanın sistemi kurulacak.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 30 Mart yerel seçimlerine gidilirken açıkladığı yeni dönem projelerini bir bir uygulamaya alıyor. ‘Çevrecilik yaşam biçimimiz’ başlığında yer alan bir çalışma daha uygulamaya başlamak için gün sayıyor.  Altyapı düzenlemelerinde sona gelinen 2 bin 730 metrekarelik parkta, aydınlatma sistemleri güneş enerjisi ile çalışacak. 2 bin 730 metrekarelik park alanında tesviye ve peyzaj çalışmalarında sona gelindi. Peyzaj çalışmalarının ardından güneşle aydınlatma sisteminin kurulumu yapılacak.

Bölgenin gelişimini her alanda desteklediklerini dile getiren Başkan Uysal “Mahallemizde kentsel değişim ve gelişim süreci hızla ilerliyor, artık sosyal donatı alanları, parkları, spor tesisleri, okulları, kamu kurum kuruluşlarının ve özel sektörün yatırımlarıyla kent hayatının önemli bir merkezi olacak” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Zeytinköy’de, Yeni, Parkın, Yapımı, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı