Yazı Detayı
24 Temmuz 2021 - Cumartesi 13:08 Bu yazı 1439 kez okundu
 
24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı Mesajı
Fatma ŞAHİN
tgfsahin@gmail.com
 
 

Bugün biz gazetecilerin bayramıymış, teşekkür ederiz

Bugün unutulmadık Sosyal Medya aracılığı ile bayramımız kutlanıyor, siyasetçilerimiz bizim için özgürlük naraları atıyor.

Ben bu mesleği okumadım, eşimle beraber çalışırken 8 senedir bu camianın içindeyim, yani yaşarken öğrendim.  Buda ilk köşe yazım…

Bu mesleğe ilk başladığımda bende basın özgür, tarafsız, cesur bir mecra olmalı diye düşünüyordum. Öylede bir mecra ama siyasetçilerin Günah Keçisi gibi gördükleri bugün A Partisindeki yanlışı yazınca A Partisi tarafından yandaş, yalancı, iftiracı B P tarafından cesur hatta kahraman ilan edilmiş.

Ama gelgelelim B Partisindeki kahramanlığı B Partisinin yanlışı yazana kadar devam sonra sana cesur doğruları yazıyor, diyenler birde bakmışsın sana yalancı, hatta en çirkin yakıştırma paralı gazeteci demişler.

Yani hani denilen gibi siyasetçilerin gözünde yandaş, nemacı, yalancı, iftiracı diye bahsettikleri bizler için özgürlük isteyecek kadar da sahte bir düzen.

Onları vicdanlarıyla baş başa bırakalım belki bir gün şapkayı öne alıp düşünürler.

Basın siyaset için değil halk için özgürdür.

Özgür kalacaktır.

Hiç kimsenin yandaşı değildir.

Evine ekmek götürmek zorunda olan ve vicdanıyla kalem tutan yanlışları dürüstçe yazmaya devam edecektir. Bu yolda mahkemeler caydırıcı olmayacaktır.

Biz özgürüz ama siyasetçiler dedi diye değil, vicdanlarımızla özgürüz…

 
Etiketler: 24, Temmuz, Gazeteciler, Ve, Basın, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı